ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում կայացավ Գիտական խորհրդի հերթական նիստը
2019թ. հունիսի 1-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում կայացավ Գիտական խորհրդի նիստ, որին մասնակցում էին ԵՊՀ ուսումնական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Մենուա Սողոմոնյանը, ԵՊՀ գիտական քարտուղար Լևոն Հովսեփյանը, գիտխորհրդի անդամներ: Նիստը վարում էր ԵՊՀ ԻՄ-ի տնօրենի պաշտոնակատար Ա. Վ. Ցուցուլյանը:
ԵՊՀ ԻՄ-ի գիտխորհրդի նիստում քննարկվեցին օրակարգով նախատեսված հետևյալ հարցերը.
1. ԵՊՀ ԻՄ-ի ՄՌԿ բաժնի գործունեության մասին (զեկուցող՝ ՄՌԿ
բաժնի վարիչի պաշտոնակատար Վ. Եգանյան):
2. ԵՊՀ ԻՄ-ի արտաքին կապերի բաժնի գործունեության մասին (զեկուցող՝ Արտաքին կապերի բաժնի վարիչ Ա. Եգանյան):
3. ԵՊՀ ԻՄ-ի տնտեսական մասի գործունեության մասին (Զեկուցող՝ Տնտեսական մասի վարիչ Վ.Սարգսյան):
4. ԵՊՀ ԻՄ-ի հաշվապահության գործունեության մասին (զեկուցող՝ գլխավոր հաշվապահ Մ. Մխիթարյան):
5. Ընթացիկ հարցեր.
• ԵՊՀ ԻՄ-ի արտաքին կապերի բաժնի կանոնադրության հաստատում:
• Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի ուսանողական նպաստների, պետական և ներբուհական կրթաթոշակների հատկացման կանոնակարգի հաստատում (նոր խմբագրությամբ):
• Կրթական ծրագրերի հաստատում:
Յուրաքանչյուր հարցից հետո իրականացվեց քննարկում, որի ընթացքում նիստի մասնակիցները զեկուցողներին ուղղեցին իրենց հետաքրքրող հարցերը, ստացան պարզաբանումներ, ներկայացրին իրենց առաջարկությունները:
Հաշվետու ժամանակահատվածում իրականացված գործունեության վերաբերյալ Մարդկային ռեսուրսների կառավարման բաժնի, Արտաքին կապերի բաժնի և Տնտեսական մասի զեկուցումները նիստի ընթացքում ընդունվեցին ի գիտություն, իսկ գործունեությունը գնահատվեց բավարար:
ԵՊՀ ԻՄ-ի գիտական խորհրդի նիստում հաստատվեցին ԵՊՀ ԻՄ-ի արտաքին կապերի բաժնի կանոնադրությունը, Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի ուսանողական նպաստների, պետական և ներբուհական կրթաթոշակների հատկացման կանոնակարգը և ԵՊՀ ԻՄ-ի հինգ՝ «Ֆինանսներ», «Զբոսաշրջություն», «Հայոց լեզու և գրականություն», «Անգլերեն լեզու և գրականություն», «Ֆրանսերեն լեզու և գրականություն» կրթական ծրագրերը:

ACADEMIC COUNCIL SESSION HELD AT YSUIB
DSCN8820  On June 1, 2019, YSU Ijevan Branch hosted Academic Council Session attended by YSU Vice-rector on Educational Affairs Menua Soghomonyan, YSU Academic Secretary Levon Hovsepyan and members of the Academic Council.  The session was headed by Acting Director of Ijevan Branch of Yerevan State University A. Tsutsulyan.
On the agenda were the following issues:
1. Report on the activity of YSUIB HR Management Department (reporter, Acting Head of the Department  Yeganyan).
2. Report on the activity of YSUIB Department of Foreign Relations (Reporter, Head of Foreign Relations Department A. Yeganyan)
3. Report on the activities of the economic part of YSUIB (Reporter, Head of Economic Department V.Sargsyan).
4. Report on the activities of YSUIB Accounting Department (Reporter, Chief Accountant M. Mkhitaryan).
5. Current Issues
• Approval of the Charter of the Foreign Relations Department of Ijevan Branch of Yerevan State University.
• Approval of the Regulation on Student Benefits, State and Institutional Scholarships of Ijevan Branch of Yerevan State University (the new edition).
• Approval of educational programs.
After each question a discussion was held, the participants of the session addressed the speakers with their questions, got clarifications, introduced their proposals.
During the session, Human Resources Management Department, Foreign Relations Department and Economic Section reports were  taken into consideration and its activities were evaluated as satisfactory.
At the Session of YSUIB Academic Council the YSUIB Charter of External Relations, YSUIB Charter of Student Benefits, State and Institutional Scholarships, and five YSUIB, “Finance”, “Tourism”, “Armenian Language and Literature “,” English Language and Literature “,” French Language and Literature “educational programs were approved.