Հրավիրում ենք մասնակցելու «Վիվա-Սթարթ» ուսուցողական ծրագրին
Հարգելի՛ ուսանողներ, 2017թ.  նոյեմբերի 1-ից  ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում  մեկնարկում է «Վիվա-Սթարթ» ուսուցողական ծրագիրը:
Ծրագրի նպատակն է զարգացնել ուսանողների վաճառքի և սպասարկման հմտությունները՝ հնարավորություն ընձեռելով ոչ միայն տեսական, այլ նաև կիրառական մակարդակով յուրացնելու կարևոր հմտություններ:
«Վիվա-Սթարթ» ծրագրի ընթացքում հնարավորություն կունենաք կիրառել Ձեր գիտելիքները վաճառքի, մարդկային հարաբերությունների, միջանձնային հաղորդակցման ուղղությամբ, ինչպես նաև ձեռք բերել նոր գիտելիքներ և հմտություններ հեռահաղորդակցության, հաճախորդների սպասարկման և ժամանակակից տեխնոլոգիաների ոլորտներում:
Ծրագիրը ներառելու է եռօրյա դասընթաց, այնուհետև 8 շաբաթ տևողությամբ պրակտիկա /առնվազն կես օրվա ներգրավվածությամբ/ անցնելու հնարավորություն Երևան քաղաքի և ՀՀ որոշ մարզկենտրոնների ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման կենտրոններում մինչև ս. թ. դեկտեմբերի 29-ը:
Վերջում կտրվեն հավաստագրեր, լավագույն ուսանողները կարժանանան անհատական խրախուսումների, ինչպես նաև բարձր կատարողական աշխատանք ցուցաբերած ուսանողները կընդգրկվեն ընկերության տվյալների բազայում՝ հետագայում թափուր պաշտոններ զբաղեցնելու նպատակով:
1. Ամբողջ աշխատանքային օրվա ընթացքում (8-ժամ) ներգրավվածությունը ծրագրի կիրառական մասին կդիտարկվի որպես առավելություն:
2. Բարձր առաջադիմությունը, տեխնիկական կամ բնագիտական մասնագիտացումը, օտար լեզուների իմացությունը դիտարկվելու են որպես առավելություններ:
3. Հաղորդակցվելու գերազանց հմտություններ:
4. Դրական մոտեցում/էնտուզիազմ:
5. Տեղեկատվությունն արագ ընկալելու և ներկայացնելու կարողություն:
6. Քաղաքավարության կանոնների/էթիկայի նորմերի պահպանում:
Ծրագրում ընդգրկվելու համար անհրաժեշտ է ներկայացնել CV/ինքնակենսագրական և մոտիվացիոն գրություն, որի մեջ պետք է նշվի, թե ինչու եք ցանկանում մասնակցել տվյալ ծրագրին, ինչ սպասելիքներ ունեք ծրագրից և ինչու պետք է Ձեզ ընտրենք:
Պարտադիր է նշել նաև Ձեր բնակության վայրը և նախընտրած մարզի 2-3 համայնք, որտեղ կարող եք մասնակցել մեր ծրագրին:
Իրականացվելու է ուսանողների ընտրության գործընթաց`ըստ վերը նշված պահանջների:
Ծրագրին կարող են դիմել ԲՈՒՀ-ի 4-րդ, ինչպես նաև մագիստրատուրայի 1-ին և 2-րդ կուրսում սովորող ուսանողները:
Խնդրում ենք մինչև ս.թ. հոկտեմբերի 15-ը Ձեր դիմումներն ուղարկել VivaStart@mts.am էլեկտրոնային հասցեին` կից ներկայացնելով պահանջված փաստաթղթերը:

We would like to inform you on VivaStart Project that is planned to be launched on the 1st of November, 2017. The aim of this project is to cultivate the sales of the students and service skills, whilst giving the opportunity of not only salvaging important skills theoretically, but also at a practical level. During the project you will have the opportunity of implementing your knowledge in sales, human relations, interpersonal communication, as well as acquire new knowledge and skills in the spheres of telecommunications, customer service and modern technologies.
The project will include 3-day classes, later on an 8-week practice (at least with a half day involvement), with the opportunity of passing an internship in the service centers of Yerevan and in some regions until December 29, 2017. At the end of the project certificates will be given out, the best students will be individually incentivized, and also students who have shown high performance results will be included in the company’s staff reserve – with the aim of occupying vacant positions later on.
To become a member of this project it is necessary to have the following qualifications:
1. During the whole working day (8 hours) involvement in the project’s performance sector will be noted as an advantage;
2. High progress, specialization in technical and natural sciences, knowledge of foreign languages will be noted as an advantage;
3. Excellent communication skills;
4. Positive attitude/enthusiasm;
5. Ability to quickly perceive and present;
6. Maintenance of rules/ ethical norms.
To be involved in the project it is necessary to present a CV/ autobiographical and motivational letter, in which should be stated why you wish to part-take in this project, what expectations you have and why we should select you. It is also necessary to state your residence address and preferred regions’ 2-3 community, where you could part-take in our project.
The student selection process will be implemented according to the requirements stated above. Students in their 4th year of Bachelor, and 1st or 2nd years of a Masters’ degree may apply to this project.
Please apply sending your applications till October 15, 2017 at the e-mail VivaStart@mts.am presenting the necessary documents.