«Հինավուրց և երիտասարդ մայրաքաղաք» երիտասարդական գիտաժողովի հրավեր
2018թ. հոկտեմբերի 20-ին ԵՊՀ ԻՄ-ի ՈՒԳԸ նախաձեռնությամբ մասնաճյուղում տեղի կունենա «Հինավուրց և երիտասարդ մայրաքաղաք» խորագրով երիտասարդական գիտաժողովը՝ նվիրված Երևանի հիմնադրման   2800-ամյակին:
Գիտաժողովին կարող են մասնակցել  ԵՊՀ ԻՄ-ի ուսանողները և երիտասարդ դասախոսները (մասնակիցը պետք է լինի մինչև 35 տարեկան, բացառությամբ՝ ՈՒԳԸ կողմից հրավիրյալ գիտնականների):
Գիտաժողովի ոլորտներն են հասարակական գիտություններ (իրավագիտություն, քաղաքագիտություն, միջազգային հարաբերություններ, պատմություն, տնտեսագիտություն, սերվիս, հոգեբանություն, լրագրություն և այլն) և արվեստ:
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է  մինչև 2018թհոկտեմբերի 5-ը լրացնել մասնակցության հայտը:
Հայտի մեջ պետք է նշել.
• զեկուցման վերնագիրը,
• անուն-ազգանունը (եթե առկա է գիտական ղեկավար, նշել նաև նրա անուն-ազգանունը, կոչումը և գիտական աստիճանը),
• ֆակուլտետը, մասնագիտությունը, կուրսը և ամբիոնը (եթե դասախոս է),
• կոնտակտային տվյալներ (էլեկտրոնային հասցե, հեռախոսահամար):
Գիտաժողովի աշխատանքային լեզուներն են՝  հայերեն, ռուսերեն, անգլերեն, ֆրանսերեն:
Զեկուցումը կարող է չհամապատասխանել գիտաժողովի խորագրին:
Աշխատանքներին ներկայացվող պահանջներն են.
• Տեքստի համակարգչային շարվածքը՝ Word 97-2003 ծրագիր:
• Ծավալը՝4-10 էջ:
• Էջի ֆորմատը՝ A4, լուսանցքները. ձախից՝ 30 մմ, աջից՝ 15 մմ, վերևից և ներքևից 20 մմ:
• Տեքստի տառատեսակը՝ հայերեն՝ Sylfaen, ռուսերեն և անգլերեն՝ Times New Roman:
• Տեքստը պետք է հավասարեցված լինի երկու կողմերից (Alignment: Justify): Հիմնական տեքստի տառաչափը՝ 12 pt, տողերի հեռավորությունը՝ 1.5: Պարբերությունները սկսել 1 սմ խորքից՝ TAB-ի կիրառմամբ:
• Հղումները պարտադիր են. տրվում են տողատակում՝ 8 pt տառաչափով, տողերի հեռավորությունը՝ 1: Հղման տեքստը պետք է հավասարեցված լինի երկու կողմից (Alignment: Justify): Հղման մեջ պետք է ներկայացված լինեն օգտագործված աղբյուրի հեղինակի ազգանունը և անվան առաջին տառը (թավ տառերով՝ Bold), այնուհետև՝ աշխատանքի վերնագիրը, հրատարակման վայրը, թվականը, օգտագործած գրականության էջը:
Հարցերի դեպքում կարող եք գրել հաղորդագրություն ԵՊՀ ԻՄ ՈՒԳԸ ֆեյսբուքյան էջին, նամակ էլեկտրոնային փոստին՝ sssysuib@gmail.com, կամ զանգահարել հետևյալ հեռախոսահամարին՝ 094 16 13 93:

THE YOUTH CONFERENCE ON “OLD AND YOUNG CAPITAL”
530136_275639055849524_1149683769_nIn 2018, on October 20, by the initiative of YSU IB Student Scientific Society, the Youth Conference  on “Ancient and Young Capital” will be held dedicated to the 2800th anniversary of the foundation of Yerevan.
YSU IB students and young lecturers can participate in the conference (the participant should be till 35 years old, except invited SSS scientists).
The spheres of the conference are social sciences (law, political science, international relations, history, economics, service, psychology, journalism, etc.) and art.
For participation it is necessary to fill in the application form until October 5, 2018.
The application should indicate:
• report title,
• Name and surname (supervisor(if any), his / her last name, title and academic degree);
• Faculty, profession, course and department (if a lecturer);
• Contact information (e-mail, telephone number).
Working languages of the conference are Armenian, Russian, English and French.
Reporting may not match the conference direction.
Requirements for work:
• Text compositing, Word 97-2003 software.
• Volume: 4-10 pages.
• Page format A4, margins. Left-30 mm, right- 15 mm, top and bottom -20 mm.
• Text font: Armenian-Sylfaen, Russian and English- Times New Roman.
• The text should be aligned on both sides (Alignment: Justify). The main text font size is 12 pt and the line length is 1.5. Start paragraphs at a depth of 1 cm using TAB.
• Links are required (in the footnote, with 8 pt font, line length- 1. The text of the link should be aligned on both sides (Alignment: Justify). The reference should include the surname and the first letter of the name of the author of the used source (bold letters), then the title of the work, the place and date of publishing, the used literature page.
In case of questions, write a message to YSU IB Student Scientific Society Facebook page, email-sssysuib@gmail.com or call 094 16 13 93.