ԵՊՀ ԻՄ-ի աշխատակիցները և ուսանողները մարզային ֆորումում
2018թ. հոկտեմբերի 10-ին Տավուշի տարածաշրջանային պետական քոլեջում կայացավ «Միջին մասնագիտական կրթություն և աշխատաշուկա, հանրակրություն և մասնագիտական կողմնորոշում. հիմնախնդիրներ և լուծման ուղիներ» թեմայով մարզային ֆորում, որն իրականացրեց «Գործընկերություն և ուսուցում» (ԳՈՒՄ ՀԿ) հասարակական կազմակերպությունը՝ ի դեմս ՀԿ գործադիր տնօրեն Արտաշես Տոռոզյանի:
FullSizeRender-15-10-18-02-29
Ֆորումին ներկա էին քոլեջի տնօրենը, «Երիտասարդ Տավուշ» ԵՀԿ-ի նախագահը, «Պրոգրես» ՀԿ-ի նախագահը, տարածքային զբաղվածության կենտրոնի տնօրենը և աշխատակիցներ, դպրոցի տնօրեններ, ուսուցիչներ, քոլեջի ուսանողներ և այլ ներկայացուցիչներ:
Մարզային ֆորումին մասնակցում էին նաև ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի ուսանողներ և աշխատակիցներ, մասնավորապես՝ տնօրենի խորհրդական Արման Եգանյանը, շրջանավարտների և արտաքին շահակիցների հետ տարվող աշխատանքների համակարգող Էրինե Ղարայանը, Մարդկային ռեսուրսների կառավարման բաժնի աշխատակից Նարա Ղազարյանը:
IMG_8750-15-10-18-02-29
Ֆորումի նպատակն էր մարզի ուսումնական հաստատությունների ներկայացուցիչների հետ քննարկել միջին մասնագիտական կրթության, աշխատաշուկայի, հանրակրթության ոլորտում մասնագիտական կողմնորոշման հիմնախնդիրները և ստանալ լուծմանն ուղղված առաջարկություններ:
Մարզային ֆորումի ժամանակ անցկացվեց խմբային խաղ-քննարկում, որի ընթացքում յուրաքանչյուր հաստատություն պետք է ներկայացներ աշխատաշուկայում ամենաշատ հանդիպող 5 հիմնախնդիրները:
IMG_8776-15-10-18-02-27
ԵՊՀ ԻՄ-ի աշխատակիցների և ուսանողների առաջարկությունների համատեղ քննարկման շնորհիվ մատնանշվեցին ամենահաճախ հանդիպող 5 հիմնախնդիրները՝

YSU IB STAFF AND STUDENTS AT THE REGIONAL FORUM
Tavush Regional State College hosted a regional forum on “Secondary Education and Labor Market, General Education and Professional Orientation, “Problems and their Solutions”, organized by the “Partnership and Teaching” Non-Governmental Organization (NGO), in particular by NGO Executive Director Artashes Torozyan on October 10, 2018.
FullSizeRender-15-10-18-02-29
The forum was attended by the director of the college, the president of “Young Tavush” Non-Governmental Organization (NGO), the president of “Progress” Social Non-Governmental Organization (NGO), the director and staff of the Regional Employment Help Center, school directors, teachers, college students and other representatives.
The students and staff of YSU Ijevan branch, in particular the director’s adviser Arman Yeganyan, coordinator of the work with the graduates and external stakeholders Erine Gharayan, employee of Human Resources Management Nara Ghazaryan also took part in the regional forum.
IMG_8750-15-10-18-02-29
The aim of the forum was to discuss with the representatives of educational institutions of the region the issues of secondary education, labor market, professional orientation in the field of General Education and find solutions to the problems.
During the regional forum, a group game-discussion was held; each institution should present the 5 most commonly encountered issues in the labor market.
IMG_8776-15-10-18-02-27
Due to the thorough discussions and recommendations of YSU IB staff and students, the five most commonly encountered issues were mentioned;