«Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի Իջևանի մասնաճյուղը հայտարարում է մրցույթ Մանկավարժության և հոգեբանության ամբիոնի վարիչի թափուր պաշտոնի տեղակալման համար
672856192154671151-1024x724
ԵՊՀ ԻՄ-ը հայտարարում է մրցույթ Մանկավարժության և հոգեբանության ամբիոնի վարիչի թափուր պաշտոնի տեղակալման համար:
Մանկավարժության և հոգեբանության ամբիոնի վարիչի պաշտոնի տեղակալման մրցույթին կարող է մասնակցել այն պրոֆեuորը կամ դոցենտը, որն ունի գիտությունների դոկտորի կամ թեկնածուի գիտական աuտիճան:
Ամբիոնի վարիչի պաշտոնի հավակնորդները պետք է ունենան առնվազն 7 տարվա գիտամանկավարժական աշխատանքի ստաժ և վերջին 5 տարում տպագրված մենագրություն, դասագիրք կամ առնվազն 5 հոդված՝ տպագրված ՀՀ բարձրագույն որակավորման կոմիտեի կողմից հաստատված «Ատենախոսությունների հիմնական արդյունքների և դրույթների հրատարակման համար ընդունելի պարբերական գիտական հրատարակությունների ցուցակում» ընդգրկված պարբերականներում:
Ամբիոնի վարիչի մրցույթի մասնակիցները մեկամսյա (2019թ. հունվարի 18-ից մինչև 2019թ. փետրվարի 21-ը՝ ժամը 16:00-ն) ժամկետում ներկայացնում են.
1. դիմում՝ տնօրենի անունով,
2. կադրերի հաշվառման անձնական թերթիկ,
3. ինքնակենսագրություն,
4. բարձրագույն կրթության վկայականի (դիպլոմի) պատճենը,
5. գիտական աստիճանի դիպլոմի, գիտական կոչման վկայականի պատճենները,
7. որակավորման բարձրացում անցնելու մասին վկայականը (առկայության դեպքում), մասնագիտական գործունեությունը բնութագրող այլ փաստաթղթեր:
Փաստաթղթերը ներկայացվում են ԵՊՀ ԻՄ-ի կադրերը սպասարկող ավագ մասնագետ Ն. Աբազյանին ներքոհիշյալ հասցեով՝  ՀՀ Տավուշի մարզ, Ք. Իջևան, Ուսանողական 3:
Լրացուցիչ հարցերի դեպքում կարող եք դիմել ԵՊՀ ԻՄ-ի որակավորման մանդատային հանձնաժողովի նախագահ Ա. Դավթյանին կամ քարտուղար ֆ.մ.գ.թ., դոցենտ Մհեր Աթոյանին:
ՀՀ Տավուշի մարզ, Ք. Իջևան, Ուսանողական 3:
Հեռ. 093 31-78-47, էլ. հասցե matoyan@ysu.am:
ԵՊՀ ԻՄ-ի ամբիոնի վարիչի ընտրության ընթացակարգին կարող եք ծանոթանալ ԵՊՀ ԻՄ-ի կայքէջում հետևյալ հղումով:

IJEVAN BRANCH OF “YEREVAN STATE UNIVERSITY” FOUNDATION ANNOUNCES A COMPETITION FOR THE POSITION OF THE HEAD OF PEDAGOGY AND PSYCHOLOGY DEPARTMENT
672856192154671151-1024x724
YSU Ijevan Branch announces a competition for the position of the Head of the Department of Pedagogy and Psychology.
Any professor or associate  who has a scientific degree or a candidate degree in science can take part in the competition for the position of the head of the Department of Pedagogy and Psychology.
The candidates of the position must have at least 7 years of scientific and pedagogical work experience and published monographs, textbooks or at least 5 articles in the last 5 years, included in periodicals published in the “List of Periodical Scientific Publications acceptable for publication of the Dissertations”, approved by the RA Higher Qualification Committee.
The participants of the competition must submit the following documents:
Application Deadline: from January 18, 2019 to February 21, 2019.
• Application by the Director
• Personnel registration paper
• Autobiography (CV)
• a copy of a diploma
• copies of scientific degree, scientific degree certificates,
• the list of published scientific works and inventions
• certificate of qualification increase (if any), other documents describing professional activity.
The documents should be submitted to the Senior Specialist of YSUIB Human Resources Management Department, N. Abazyan
Adress: RA, Tavush Region, Ijevan, Usanoghakan 3
For additional questions, you can apply to the Chairman of YSUIB Qualification Committee A. Davtyan or secretary, Ph.D., Associate Professor Mher Atoyan.
RA, Tavush region, Usanoghakan 3
Phone. 093 31-78-47, e-mail: matoyan@ysu.am
You can get acquainted with the procedure of the selection of YSUIB Head of Department at YSUIB website at the following link.