Կայացավ բազկամարտի մասնաճյուղային առաջնությունը
DSCN4644 2018թ. նոյեմբերի 14-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում կայացավ բազկամարտի մասնաճյուղային առաջնություն:
Խաղերն ընթացան երեք (60, 65+, 75+ կգ) քաշային կարգով:
60 կգ քաշային կարգում առաջին տեղը գրավեց «Ինֆորմատիկա և կիրառական մաթեմատիկա» մասնագիտության I կուրսի ուսանող Սևակ Վանեսյանը:
65+ կգ քաշային կարգում առաջին տեղը գրավեց  «Ինֆորմատիկա և կիրառական մաթեմատիկա» մասնագիտության II կուրսի ուսանող Էրիկ Սարդարյանը:
75+ կգ քաշային կարգում  առաջին տեղը գրավեց «Ինֆորմատիկա և կիրառական մաթեմատիկա» մասնագիտության II կուրսի ուսանող Մհեր Եգանյանը:
Հաղթողներին տնօրենության կողմից նախատեսված պատվոգրերը և  հուշանվերները հանձնեց մասնաճյուղի տնօրեն Ա. Վ. Ցուցուլյանը:
Բազկամարտի մասնաճյուղային առաջնության հաղթողները ս.թ. նոյեմբերի 17-ին՝ Ուսանողության միջազգային օրվա կապակցությամբ, կմասնակցեն Երևանում կայանալիք բազկամարտի առաջնությանը:

On November 14th of 2018, arm wrestling championship took place at YSU Ijevan branch.
Sevak Vanesyan, first- year student of the Faculty “Informatics and Applied Mathematics”, won the first place in the 60kg category.
Erik Sardaryan, second- year student of the faculty “Informatics and Applied Mathematics” took the first place in the 65+ weight category.
Mher Yeganyan, second- year student of the Faculty “Informatics and Applied Mathematics” took the first place in the 75+kg weight category.
The branch director A. V. Tsutsulyan awarded the winners with certificates and souvenirs provided by YSUIB directorate.
The winners of the Arm Wrestling Championships will take part in the Arm wrestling Championship to be held in Yerevan on the occasion of the International Students’ Day on November 17.