ԵՊՀ ԻՄ-ի ուսանողուհի Սյուզաննա Շահնազարյանը՝ «ԵՊՀ լավագույն ուսանող-2019» մրցույթի հաղթող
2019թ. մայիսի 17-ին ԵՊՀ կենտրոնական մասնաշենքի բակում տեղի ունեցավ ԵՊՀ հիմնադրման 100 և ՈՒԽ 25-ամյակներին նվիրված՝ «ԵՊՀ լավագույն ուսանող» ամենամյա մրցանակաբաշխությունը, որին հաջորդեց տոնական համերգ՝ Սոնա Ռուբենյանի և Գարիկ Պապոյանի մասնակցությամբ:
«ԵՊՀ լավագույն ուսանող-2019» մրցույթում հաղթող է ճանաչվել նաև ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի հումանիտար գիտությունների ֆակուլտետի «Անգլերեն լեզու և գրականություն» մասնագիտության 4-րդ կուրսի ուսանողուհի Սյուզաննա Շահնազարյանը:
Ամենամյա մրցույթի նպատակն է խրախուսել Երևանի պետական համալսարանի բակալավրիատում և մագիստրատուրայում սովորող ուսանողների առաջադիմությունը և խթանել նրանց գիտական ու հասարակական ակտիվությունը:
Մրցույթին, ըստ կանոնակարգի, մասնակցում էին ԵՊՀ բոլոր ֆակուլտետների (այդ թվում՝ ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի) և մագիստրոսական կրթական ծրագրեր իրականացնող կենտրոնների կամ այլ ստորաբաժանումների այն ուսանողները, որոնք առնվազն 4 կիսամյակ եղել են ԵՊՀ ուսանող, վերջին երկու կիսամյակի ընթացքում ունեցել են բարձր կամ գերազանց առաջադիմություն (ՄՈԳ-ը՝ 16 և բարձր), ինչպես նաև ունեն «ԵՊՀ լավագույն ուսանող»-ին բնութագրող ձեռքբերումներ՝ առաջադիմություն, ներգրավվածություն գիտական աշխատանքներում, մասնակցություն ներհամալսարանական արտալսարանային կյանքին և արտահամալսարանական ակտիվություն` մշակույթի, սպորտի, արվեստի և այլ ոլորտներում գրանցած հաջողություններ:
Մրցույթում հաղթել են ԵՊՀ-ի տարբեր ֆակուլտետների և Իջևանի մասնաճյուղի 20 ուսանողներ, որոնց համար սահմանված է անվանական կրթաթոշակ:
ԵՊՀ ԻՄ-ից «Լավագույն ուսանող-2019» մրցույթում հաղթել  է «ԱԼԳ» մասնագիտության 4-րդ կուրսի ուսանողուհի Սյուզաննա Շահնազարյանը:
Մրցանակաբաշխությանը ԵՊՀ ռեկտորը, ողջունելով ներկաներին, նշեց, որ հոբելյանական տարին հագեցած է միջոցառումներով, որոնք անցնում են բարձր մակարդակով. «Ես նախանձով եմ նայելու այն ուսանողներին, որոնք ԵՊՀ 100-ամյակի օրերին կդառնան լավագույն ուսանող: Կարծում եմ՝ ամբողջ կյանքում կհիշեն: Ուզում եմ շնորհավորել և ասել՝ մեծագույն պատիվ է լինել համալսարանի լավագույն ուսանող և միևնույն ժամանակ շատ մեծ պարտավորություն, որովհետև մենք՝ բոլոր համալսարանականներս, ունենք այդ պարտավորությունը՝ բարձր պահելու մեր Մայր բուհի պատիվը»:
ԵՊՀ լավագույն ուսանողներին շնորհավորեցին և նրանց մրցանակները հանձնեցին ԵՊՀ ուսանողների, շրջանավարտների և հասարակայնության հետ կապերի գծով պրոռեկտոր Ռուբեն Մարկոսյանը, ԵՊՀ ուսանողների հետ տարվող աշխատանքների կենտրոնի տնօրեն Վահագն Վարագյանը և ԵՊՀ ՈՒԽ նախագահ Դավիթ Ափոյանը (մանրամասն տե՛ս այստեղ):
Սիրով շնորհավորում ենք մրցույթի բոլոր հաղթողներին և մասնավորապես Սյուզաննա Շահնազարյանին՝ մաղթելով նորանոր ձեռքբերումներ ու հաղթանակներ մասնագիտական ոլորտում և կյանքում:

SYUZANNA SHAHNAZARYAN: THE WINNER OF “THE BEST STUDENT OF YSU” ANNUAL CONTEST
On 17th of May, 2019, YSU hosted “the Best Student of YSU” annual contest dedicated to the 100th Anniversary of YSU Foundation and 25th Anniversary of Student Council, followed by a festive concert with participation of Sona Rubenyan and Garik Papoyan.
Syuzanna Shahnazaryan, 4th- year student of English Language and Literature Department,Faculty of Humanities of YSU Ijevan Branch became the winner of “YSU Best Student -2019” contest.
The aim of the contest is to encourage progress of the students of bachelor and Master programs of YSU and to boost their scientific and public activity.
Students of all faculties and centers implementing Master programs of YSU who had been YSU(including Ijevan Branch) students for at least 4 terms, had high performance during the last two terms (coefficient 15 and above), as well as have the achievements described in “Best Student of YSU” regulations can participate in the contest.
20 students of different faculties of YSU and Ijevan Branch have won the contest, for which they will receive nominal scholarships.
From YSU Ijevan Branch, Syuzanna Shahnazaryan, a 4th-year student of “English language and Literature” specialty, won the “Best YSU Student -2019” contest.
Welcoming the participants,  YSU Rector particularly put forward:  “I am jealous of those students who will be the best student of YSU on its 100th anniversary.  I think they will remember it forever.  I want to congratulate and say that it is a great honor to be the best student of the university and at the same time a great responsibility because we, all universitarians, have this responsibility to keep the honor of our Mother University. “
YSU Vice-rector on Students, Alumni and Public Affairs Ruben Markosyan, Director of YSU Student Affairs Center Vahagn Varagyan and YSU Student Council Chairman Davit Apoyan (see details here) expressed their heartfelt congratulations and handed prizes.
We express our heartfelt congratulations to all the winners of the contest, in particular, Syuzanna Shahnazaryan, wishing new achievements and victories both in personal and professional life.