2018-2019 ուստարվա II կիսամյակի քննաշրջանն ընթացքի մեջ է
2019թ. հունիսի 1-28-ը ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում անցկացվում է առկա ուսուցման համակարգի՝ 2018-2019 ուստարվա II կիսամյակի քննաշրջանը՝ ստուգարքները, եզրափակիչ գնահատմամբ և հանրագումարային քննությունները:
Հեռակա ուսուցման համակարգում 2018-2019 ուստարվա II կիսամյակի քննաշրջանը կտևի մինչև հունիսի 29-ը:
ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի ուսումնամեթոդական վարչության պետ Արկադի Դավթյանը հավաստեց, որ քննաշրջանն անցկացվում է սահմանված կարգով, հաստատված ժամանակացույցների համաձայն:
Նա նշեց, որ դասախոսները և ուսանողները քննություններին մոտենում են ամենայն պատասխանատվությամբ:
Պարոն Դավթյանը քննությունների ընթացքում ուսանողներին մաղթեց հաջողություն, դասախոսներին՝ հետևողականություն:
Քննության դրական շեմը չապահոված ուսանողները կկարողանան այն հանձնել լուծարքային շրջանում, որը կանցկացվի երկու փուլով և կտևի մինչև սեպտեմբերի 23-ը:

THE EXAMINATIONS OF 2018-19 ACADEMIC YEAR SECOND SEMESTER ARE BEING HELD AT YSUIB
On  June 1-28, Ijevan Branch of Yerevan State University hosts mid-term and final examinations of Full-time training system of 2018-2019 academic year.
The examination period of Part-time training system of 2018-2019 academic year 2nd semester will last until June 29.
According to Head of the Educational-Methodological Department of Ijevan Branch of Yerevan State University Arkadi Davtyan the examinations are being held in accordance with the established schedule.
He put forward that lecturers and students are approaching the exam with maximum responsibility.
Mr. Davtyan wished the students good luck during the exams.
Students, who fail the exams,  will have an opportunity to pass it in the next semester, held in two stages and will last until September 23.