«Համակարգչային գրաֆիկա» դասընթացի շրջանակներում ուսանողները կսովորեն նաև մշակել ապրանքային նշաններ
2018-19 ուսումնական տարվա I կիսամյակում ԵՊՀ ԻՄ-ի դեկորատիվ-կիրառական արվեստի և դիզայնի ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար, արվեստագիտության թեկնածու և գրաֆիկ դիզայներ Մարտին Հարությունյանը, համագործակցելով բելգիական հայտնի “L’Abbaye des Rocs” և “PolyBeer” ապրանքանիշների հետ, ստեղծել է նորաոճ «Grand Cru» տեսակի գարեջրերի ապրանքային պիտակները:
Image-29-520x289
Նշված գարեջրերի տեսականին մեծ խմբաքանակներով արտահանվում է Կանադա:
Ընկերության և Մարտին Հարությունյանի համագործակցությունը շարունակվում է, և այժմ թիմն աշխատում է յուրօրինակ դիզայնով գինիների պիտակների մտահղացման վրա:
Image-30
Կարևորելով գրաֆիկական դիզայնի զարգացումն ու տարածումը՝ ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի «Դիզայն» մասնագիտության «Համակարգչային գրաֆիկա» դասընթացում (կրթական մոդուլներում) ներառվել է ապրանքային նշանների մշակման ուսուցանումը:
Կիրառական արվեստի ֆակուլտետի ուսանողները դասընթացի շրջանակներում համակարգչային գրաֆիկայի կիրառմամբ կսովորեն մշակել ապրանքային նշաններ (պիտակներ):

YSU IB STUDENTS TO LEARN PRODUCT LABEL DESIGNING IN “COMPUTER GRAPHICS” COURSE
In the first semester of the 2018-19 academic years, Martin Harutyunyan, acting head of the Department of “Decorative-Applied Art and Design” of Ijevan Branch of Yerevan State University Foundation, in corporation with the famous Belgian brand “L’Abbaye des Rocs” and “PolyBeer”, created a stylish ” Grand Cru ” beer labels.
Image-29-520x289
“Grand Cru” breweries are exported to Canada in large quantities.
The cooperation between the company and Martin Harutyunyan continues and now the team is working on the unique design of wine labels.
Image-30
Attaching importance to the development and spread of graphic design, product label designing has been included in the “Computer Graphics” course (educational modules) of the” Design” Department of YSU Ijevan Branch.
Within the framework of the course, the students of the Faculty of Applied Art will learn to design trademarks (labels) using computer graphics.