ՀՀ առաջատար դիզայների այցը ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղ
2018թ. սեպտեմբերի 24-ին ԵՊՀ ԻՄ-ի կիրառական արվեստի ֆակուլտետում տեղի ունեցավ ՀՀ առաջատար դիզայներ, արվեստագիտության թեկնածու, ՀՀ նկարիչների և դիզայների միությունների անդամ, Տերյան մշակութային կենտրոնի տնօրեն Լիլիթ Մելիքյանի հետ հանդիպում, որը նախաձեռնել էր ԵՊՀ ԻՄ-ի դկորատիվ-կիրառական արվեստի և դիզայնի ամբիոնի դոցենտ, մ.գ.թ., ՀՀ նկարիչների միության անդամ Լիլիթ Ֆլջյանը:
DSCN3649
Ներկա էին Կիրառական արվեստի ֆակուլտետի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի ներկայացուցիչներ և տարբեր կուրսերի ուսանողներ:
Հանդիպման նպատակն էր բուհի «Դիզայն» և «Կիրառական արվեստ» մասնագիտությունների ուսանողներին ՀՀ առաջատար դիզայների փորձի փոխանցումը, Տերյան մշակութային կենտրոնի գործունեության մասին իրազեկումը:
DSCN3632
Լիլիթ Մելիքյանը շնորհանդեսի ուղեկցությամբ ուսանողներին ներկայացրեց հետաքրքիր և ուշագրավ դրվագների իր անցած ուղուց, իրականացրած աշխատանքից և ծրագրերից:
ՀՀ առաջատար դիզայները հանդիպման մասնակիցներին նաև ծանոթացրեց արվեստ-բիզնես աշխատանքային ձևաչափին:
DSCN3646
Ուսանողները հանդիպման վերջում հյուրին ուղղեցին իրենց հետաքրքրող հարցերը և ստացան սպառիչ պատասխաններ:

In 2018, on September 24, by the initiative of Associate Professor of YSU Faculty of Applied Arts and Design, Ph.D., Member of the Artists Union of Armenia Lilit Fljyan, YSU IB Faculty of Applied Art hosted a meeting with leading Armenian designer, candidate of arts, member of the Union of Artists and Designers of Armenia, Director of Teryan Cultural Center Lilit Melikyan.
DSCN3649
Representatives of the Faculty of Applied Arts and the students of different courses were present at the meeting.
The aim of the meeting was to share the experience of the leading designer with the students of “Design” and “Applied Arts” of the University, then the leading designer presented the participants activities set out by the Teryan Cultural Center.
DSCN3632
Lilit Melikyan introduced students interesting episodes from her past, work and projects with presentation. The leading designer of the RA also presented participants the art-business format