Հոկտեմբերի 26-ի տնօրենության ընդլայնված նիստում
2018թ. հոկտեմբերի 26-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում կայացավ տնօրենության ընդլայնված նիստ, որը նախագահում էր Ա. Վ. Ցուցուլյանը:
DSCN4273
Տնօրենության ընդլայնված նիստին մասնակցում էին տնօրենության անդամները, հրավիրված էին Հեռակա ուսուցման բաժնի անդամները, մասնաճյուղի այլ բաժինների վարիչներ:
Նիստում քննարկվեցին ԵՊՀ ԻՄ-ի՝ 2018-2019 ուսումնական տարվա 1-ին կիսամյակի I ընթացիկ քննությունների և ստուգումների նախապատրաստական աշխատանքներին, Հեռակա ուսուցման դասապրոցեսի նախապատրաստական աշխատանքներին վերաբերող և մի քանի ընթացիկ հարցեր:
DSCN4270
2018-19 ուստարվա 1-ին կիսամյակի I ընթացիկ քննությունների և ստուգումների նախապատրաստական աշխատանքների վերաբերյալ զեկուցեցին մասնաճյուղի չորս ֆակուլտետների դեկանները:
Նրանք մասնավորապես նշեցին, որ ֆակուլտետներում իրականացվել են անհրաժեշտ նախապատրաստական աշխատանքներ. ծրարավորվել և կնքվել են ընթացիկ քննությունների տոմսերը, թեստերը և տարբերակները, նախապատրաստվել, տեսախցիկներ են տեղադրվել այն լսարաններում (№38, №39, №56, №57), որոնցում պիտի անցկացվեն գրավոր քննություններն ու ստուգումները: Բանավոր քննությունների անցկացման համար ձևավորվել են քննական հանձնաժողովներ՝ ամբիոնների պրոֆեսորադասախոսական համակազմից:
Տնօրենության նիստում 2018-2019 ուսումնական տարվա 1-ին կիսամյակի I ընթացիկ քննությունների և ստուգումների նախապատրաստական աշխատանքները գնահատվեցին բավարար:
DSCN4265
Հեռակա ուսուցման՝ 2018-19 ուստարվա 1-ին կիսամյակի դասապրոցեսի նախապատրաստական աշխատանքների մասին զեկուցեց Հեռակա ուսուցման բաժնի վարիչ Մ.Զուրաբյանը: Զեկուցողը, ներկայացնելով իրականացված աշխատանքները, մասնավորապես նշեց, որ արդեն պատրաստ են դասացուցակները, լիովին հստակեցված է լսարանային ֆոնդը: Անդրադարձ կատարվեց դասապրոցեսի ընթացքում ուսումնաօժանդակ, վարչական և տնտեսական անձնակազմի աշխատանքներին և առանձնապես կարևորվեց անվտանգության ապահովման խնդիրը: Առկա բոլոր հարցերի վերաբերյալ եղան քննարկումներ, և տրվեցին համապատասխան լուծումներ:
Տնօրենության ընդլայնված նիստում հեռակա ուսուցման՝ 2018-2019 ուսումնական տարվա 1-ին կիսամյակի դասապրոցեսի նախապատրաստական աշխատանքները գնահատվեցին բավարար:

On October 26 of 2018, at YSU Ijevan Branch, a board meeting was held headed by A. V. Tsutsulyan.
The meeting was attended by members of the Directorate, members of Department of Part-time Learning, Heads of other Departments of the branch.
On the agenda were the preparatory works related to mid-term exams for the first semester of 2018-2019 academic years, and preparations for the part-time learning course and several current issues.
DSCN4270
Deans of four Departments reported on preparations related to mid-term exams for the first semester of 2018-2019 academic years.
They particularly mentioned that the necessary preparatory work was carried out at the faculties.
Mid-term exams tests and tickets have been completed and sealed, video cameras have been installed in the classrooms (№ 38, №39, №56, №57), where the written exams will be held.
Examination committees have been formed for the Oral Examinations from the professorial staff of the departments.
The preparations for the mid-term examinations of the 1st semester of the 2018-2019 academic years were assessed as satisfactory.
DSCN4265
Zurabyan, Head of the Department of Part-time Learning, delivered a report on the preparations of lessons of Part-time education of 2018-2019 academic years 1st semester.
The speaker, presenting the works done, particularly mentioned that the schedule was already ready, the audience was fully clarified.
During the lecture, the issues of the educational, administrative and economic staff were touched upon and put an emphasis on the issue of security.
All the issues were discussed and appropriate solutions were provided.
The preparations for the Part-time learning course of the first semester of 2018-2019 academic years were assessed as satisfactory.