Մեր ուսանողները Երևանում մասնակցեցին Անկախության տոնին նվիրված միջոցառումներին
2018թ. սեպտեմբերի 21-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի մի խումբ ուսանողներ Երևանում մասնակցեցին ՀՀ անկախության 27-րդ տարեդարձի առթիվ կազմակերպված միջոցառումներին:
Մեր ուսանողները նախ մասնակցեցին «Կոնգրես» հյուրանոցում տեղի ունեցած ինտելեկտուալ խաղին
IMG-f2f128b9746577f63acf38255b80065b-V
Այնուհետև համալսարանականներն այցելեցին հրապարակ, որտեղ անցկացվում էին Անկախության տոնին նվիրված տարբեր՝ գրական, երաժշտական, մշակութային միջոցառումներ:
Հրապարակում ներկայացվեցին երաժշտական կատարումներ, թատերական ներկայացումներ, արվեստի տարբեր ոճերին վերաբերող տաղավարներ։
IMG-3131f7a633ca3ff2e52873e9d7fc0ec9-V
Մեր ուսանողները Տավուշի մարզին հատկացված տաղավարում ներկայացրին իրենց աշխատանքներից:
Միջոցառումներին մասնակցելուց հետո համալսարանականները հաճելի և հիշարժան տպավորություններով վերադարձան Իջևան։

OUR STUDENTS PARTICIPATED IN THE EVENTS DEDICATED TO RA INDEPENDENCE DAY
In 2018, on September 21, a group of students of YSU Ijevan branch participated in the events in Yerevan on the occasion of the 27th anniversary of RA independence.
Our students first took part in the intellectual game held at “Congress” Hotel.
IMG-f2f128b9746577f63acf38255b80065b-V
Then the university students visited Republic square where various literary, musical and cultural events were held on the occasion of Independence Day.
On Republic square, the event was accompanied by musical, theatrical performances, pavilions related to different styles of art.
IMG-3131f7a633ca3ff2e52873e9d7fc0ec9-V
Our students presented their works in the pavilion for Tavush Region.
After participating in the events, the university students returned to Ijevan with pleasant and memorable impressions.