«Վիվա-Սթարթ» ուսուցողական ծրագիրը վերսկսվում է
Հարգելի՛ ուսանողներ, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հրավիրում է մասնակցելու «Վիվա-Սթարթ» ուսուցողական ծրագրին, որը կմեկնարկի 2019թ. հոկտեմբերի 1-ին և կավարտվի ս.թ. դեկտեմբերի 27-ին:
Ծրագրի նպատակն է զարգացնել ուսանողների՝ վաճառքի և սպասարկման հմտությունները: Ծրագրի ընթացքում հնարավորություն կունենաք կիրառելու ձեր գիտելիքները վաճառքի, միջանձնային հաղորդակցման ուղղությամբ, ինչպես նաև ձեռք բերելու նոր գիտելիքներ և հմտություններ հեռահաղորդակցության, հաճախորդների սպասարկման և ժամանակակից տեխնոլոգիաների ոլորտներում:
Ծրագրի սկզբում անցկացվելու է երկօրյա դասընթաց, իսկ այնուհետև կազմակերպվելու է առնվազն կես օրվա ներգրավվածությամբ պրակտիկա Երևանում և ՀՀ մարզերում գործող ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման կենտրոններում: Ծրագրի ավարտին կտրվեն հավաստագրեր, իսկ բարձր կատարողական ցուցաբերած ուսանողները կընդգրկվեն ընկերության տվյալների բազայում՝ հետագայում թափուր պաշտոններ զբաղեցնելու նպատակով:
Ծրագրին կարող են դիմել միայն բուհի 3-րդ, 4-րդ և մագիստրատուրայի 1-ին և 2-րդ կուրսում սովորող ուսանողները: Ծրագրի մասնակից դառնալու համար անհրաժեշտ է ունենալ հետևյալ որակավորումները.
1. բարձր առաջադիմություն և օտար լեզուների իմացություն,
2. հաղորդակցման գերազանց հմտություններ,
3. դրական մոտեցում/էնտուզիազմ,
4. տեղեկատվությունն արագ ընկալելու և ներկայացնելու կարողություն,
5. քաղաքավարության կանոնների/էթիկայի նորմերի պահպանում:
Ծրագրում ընդգրկվելու համար անհրաժեշտ է ներկայացնել CV/ինքնակենսագրական և մոտիվացիոն գրություն, որի մեջ պետք է նշվի, թե ինչու եք ցանկանում մասնակցել տվյալ ծրագրին, ինչ սպասելիքներ ունեք ծրագրից և ինչու պետք է Ձեզ ընտրենք: Անհրաժեշտ է նշել նաև Ձեր բնակության վայրը և նախընտրած մարզի 2-3 համայնք, որտեղ կարող եք մասնակցել մեր ծրագրին:
Ըստ վերոհիշյալ պահանջների՝ իրականացվելու է մասնակիցների ընտրության գործընթաց:
Խնդրում ենք մինչև ս.թ. սեպտեմբերի 20ը ձեր դիմումներն ուղարկել VivaStart@mts.am էլեկտրոնային հասցեին` կից ներկայացնելով պահանջվող փաստաթղթերը: Դուք կարող եք դիմել նաև www.mts.am և www.staff.am կայքերով:

VIVASTART TRAINING PROGRAM
VivaCell-MTS invites you to participate in “Viva Start” project, which will start on October 1, 2019 and will last until December 27, 2019. The aim of this project is to develop the sales and customer care skills of the students. During the project you will have the opportunity to increase your knowledge in sales, interpersonal communication, as well as acquire new knowledge and skills in the spheres of telecommunications, customer service and modern technologies.
The project will include a 2-day training course and later on at least a half day internship practice in our service centers of Yerevan and in regions of Armenia. At the end of the project certificates will be given out; best students with high performance results will be included in the Company’s pool of employment candidates with the possibility of being invited to pick vacant positions in case of openings.
Please note that only students in their 3rd and 4th year of Bachelor, and 1st and 2nd years of a Masters’ degree may apply to this project. Below are required qualifications for the project:
1. High performance level and scores,
2. Command of foreign languages;
3. Excellent communication skills;
4. Positive attitude/enthusiasm;
5. Ability to quickly perceive and present information;
6. Commitment to behavior standards and ethical norms.
To apply, please send us CV with motivational letter, stating why you wish to be part of this project, what expectations you have and why we should select you. It is also necessary to state your residence address and preferred 2-3 communities in the regions, where you could be part of our project.
According to the requirements stated above we will conduct selection process.
Please apply sending your applications till September 20, 2019 to the e-mail address of VivaStart@mts.am attaching the necessary documents. You may also apply through www.mts.am and www.staff.am websites.