Հայտնի են «ԵՊՀ օլիմպիադա-2019»-ի հաղթողները
school-olymp.2019թ. ապրիլի 5-ին ամփոփվել են ԵՊՀ մինչհամալսարանական կրթության վարչության կողմից իրականացվող ամենամյա օլիմպիադայի երկրորդ փուլի արդյունքները: Ինչպես հայտնի է, այս տարի օլիմպիադային մասնակցել են 2298 աշակերտներ:
«ԵՊՀ օլիմպիադա-2019»-ի II փուլի արդյունքներն այստեղ՝
Առավել մանրամասն տե՛ս այստեղ
Հիշեցնենք, որ  ԵՊՀ գիտական խորհրդի որոշմամբ, oլիմպիադայի երկրորդ փուլում 1-3-րդ տեղերը զբաղեցրած աշակերտները վճարովի համակարգով ԵՊՀ ընդունվելու դեպքում առաջին կուրսում ստանալու են ուսման վարձի զեղչ՝ համապատասխանաբար 50%, 40% և 30%, իսկ լավ արդյունք գրանցած աշակերտները պարգևատրվելու են գովասանագրերով:
Հ.Գ.: Օլիմպիադայի հետ կապված հարցերով կարող եք դիմել ԵՊՀ մինչհամալսարանական կրթության վարչություն, հեռ.՝ (010) 55-40-03, (060) 71-01-32:

THE RESULTS OF YSU OLYMPIAD-2019
On April 5th, 2019, the results of the second stage of the annual YSU Olympiad-2019 organized by YSU Pre-university Education Department were summarized. As it is known, this year 2298 pupils took part in YSU- Olympiad.
The results of the second stage of “YSU Olympiad -2019” are available here.
More information can be found here.
Let us remind that according to the decision of YSU Academic Council, the first, second and third place winners of the second stage of the Olympiad, enrolled in YSU paid system of education, will receive a 50%, 40% and 30% tuition fees compensation respectively, and those who register good results will be awarded with certificates.
If you have any questions regarding the Olympiad, feel free to contact YSU Pre-university Education Department, Phone: (010) 55-40-03, (060) 71-01-32.