ԿԱՅԱՑԱՎ «ԿՅԱՆՔԻ ՀՄՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ» ԹԵՄԱՅՈՎ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ԴԱՍԸՆԹԱՑԸ
IMG_1189 2019թ. փետրվարի 5-ին ԵՊՀ ԻՄ-ում կայացավ «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Բոթլինգ Քամփնի» ընկերության «Երիտասարդների զարգացում» եռամյա ծրագրի շրջանակներում Այ Էյ Բի Բիզնեսի Միջազգային Ակադեմիայի կողմից իրականացվող «Կյանքի հմտություններ» թեմայով հերթական դասընթացը:
Դասընթացին մասնակցում էին Տավուշի մարզի 20 երիտասարդներ:
Դասընթացը վարեցին Այ Էյ Բի Բիզնեսի Միջազգային Ակադեմիայի դասընթացավար Հակոբ Մակդիսը և ԵՊՀ ԻՄ-ի ընդհանուր մաթեմատիկայի և բնագիտության ամբիոնի դասախոս Սլավիկ Ալավերդյանը:
Ս.Ալավերդյանը ներկայացրեց «Երիտասարդների զարգացում» ծրագիրը, այնուհետև սկսեց «Ինքնաճանաչում և ինքնազարգացում» մոդուլը:
Հակոբ Մակդիսն անցկացրեց «Մասնագիտական կապերի ստեղծում և ամրապնդում» մոդուլը՝ հանգամանալից անդրադառնալով մարմնի շարժումների լեզվին:
«Հետադարձ կապի հմտություններ», «Աշխատանք փնտրելու և դիմելու հմտություններ» մոդուլները դասընթացավարներն իրականացրին համատեղ՝ մենթորներ Անուշ Սարիբեկյանի, Արփինե Եգանյանի, Ալեքս Ներսիսյանի, Ժաննա Քոչարյանի և Արփի Թամրազյանի աջակցությամբ:
Մասնակիցները լրացրին տարբեր հարցաթերթեր՝ վերլուծելով սեփական հնարավորությունները, կատարեցին խմբային աշխատանքներ, խաղի միջոցով բացահայտեցին հետադարձ կապի տեսակները, գրեցին մոտիվացիոն նամակ, կազմեցին CV և մասնակցեցին փորձնական աշխատանքային հարցազրույցի:
«Կյանքի հմտություններ» և «Բիզնես հմտություններ» թեմաներով հաջորդ դասընթացները կկայանան ս.թ. գարնանը: Ցանկացողները կարող են գրանցվել հետևյալ հղումով:

TRAINING COURSE ON “LIFE SKILLS” TOOK PLACE AT YSU IJEVAN BRANCH
IMG_1189 On February 5th, 2019, Ijevan Branch of  “Yerevan State University” Foundation hosted a training course on “Life Skills”, implemented by IAB International academy of Business, within the framework of Coca-Cola Hellenic Bottling Company’s “Youth Empowered” three-year program.
20 young people from Tavush region  took part in the training.
The training was conducted by Hakob Makdis, a trainer at IAB International academy of Business and Slavik Alaverdyan, lecturer of YSUIB Department of General Mathematics and Natural Sciences.
1. Alaverdyan presented “Youth Empowered” program and then started the “Self-awareness and Self-Development” modules.
Hakob Makdis conducted the “Creating and Strengthening Professional Ties” module, focusing specifically on body language.
“Communication Skills”, “Job Search and Applying Skills” modules were implemented by the trainers jointly with the support of mentors Anush Saribekyan, Arpine Yeganyan, Alex Nersisyan, Zhanna Kocharyan and Arpi Tamrazyan.
With the help of experienced mentors, program participants acquire self-development and self-assessment skills, including online and offline networking, receiving and giving feedback, writing a cover letter and a CV and others.
The next training on “Life and Business Skills” will be held in spring.
If you want to take part in the upcoming trainings, do not hesitate to register via the following link.