ԵՊՀ ԻՄ-ում կայացավ «Ես և շրջակա աշխարհը» հանրակրթական առարկային վերաբերող առաջին սեմինար-քննարկումը ուսուցիչների հետ
IMG_1286
2019թ. ապրիլի 6-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում տեղի ունեցավ «Աշխարհագրություն», «Ես և շրջակա աշխարհը» դասագրքերի համահեղինակ, Տուրիզմի կառավարման և մշակութաբանության ամբիոնի վարիչի պաշտոնատար Գ.Հովհաննիսյանի հանդիպումը Իջևանի Ս.Սարգսյանի անվան թիվ 1 և Մ.Մարտիրոսյանի անվան թիվ 5 հիմնական դպրոցների 2-4-րդ դասարանների ուսուցիչների հետ:
Բանախոսությունը վերաբերում էր  «Ես և շրջակա աշխար­հը» դասագրքերի թեմատիկային:
Գ.Հովհաննիսյանը պատասխանեց ուսուցիչների հարցերին, ընդհանուր կերպով ներկայացրեց իր տեսակետներն ու մտահոգությունները:
Նա ընդգծեց, որ նման հանդի­պումները նպատակ ունեն ինչպես վերհանել դասավանդ­ման ընթացքում ուսուցիչների առջև ծառացած խնդիրները, այնպես էլ նրանց ցուցաբերել մեթոդական և մասնագիտական օգնություն:
Ուսուցիչները ողջունեցին նախաձեռնությունը և առաջարկեցին այդպիսի հանդիպումներ կազմակերպել հաջորդ ուսումնա­կան տարվա սկզբին իրենց կողմից նախապես ներկայացված առաջարկների ու դիտողությունների քննարկման ձևաչափով:

“ME AND THE SURROUNDING WORLD” FIRST SEMINAR-DISCUSSION WITH TEACHERS HELD YSU IJEVAN BRANCH
On April 6th, 2019, YSU Ijevan Branch hosted a meeting with Acting Head of Tourism Management and Cultural Studies Department, co-author of the textbook “Me and the surrounding world”, G. Hovhannisyan with the teachers of # 1 school after S.Sargsyan and # 5 Primary school after M. Martirosyan.
The lecture covered the subject matter of the textbook “Me and the surrounding world”.
G.Hovhannisyan answered teachers’ questions, in general, introduced his views and concerns.
He underlined that such meetings aim to reveal the problems faced by teachers during their teaching, as well as provide them with methodological and professional assistance.
The teachers welcomed the initiative and proposed to organize such meetings in the format of discussion of proposals and remarks that they had previously submitted in the beginning of the next academic year.