Մեր դասախոսը՝ ուժային եռամարտի աշխարհի 2018թ. առաջնության չեմպիոնը, ջերմ ընդունելության արժանացավ մասնաճյուղում
2018թ. հունիսի 9-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում կայացավ միջոցառում, որը նախաձեռնել էր մասնաճյուղի տնօրենությունը:
Ներկա էին ԵՊՀ ԻՄ-ի վարչական և պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի ներկայացուցիչներ, ուսանողներ, հյուրեր:
Միջոցառումը կազմակերպվել էր ԵՊՀ ԻՄ-ի արտակարգ իրավիճակների և մարմնակարթության ամբիոնի դասախոս Նվեր Ղարիբյանի հերթական ծանրակշիռ հաղթանակի՝ ուժային եռամարտի (փաուերլիֆտինգի) աշխարհի 2018թ. առաջնության չեմպիոն դառնալու առիթով:
2018թ. մայիսի 17-20-ին ուժային եռամարտի ՀՀ հավաքական թիմը հաջող էր հանդես եկել Ուկրաինայի Լուցկ քաղաքում տեղի ունեցած պաուերլիֆտինգի (ուժային եռամարտ) պատանիների, երիտասարդների, մեծահասակների և վետերանների աշխարհի առաջնությունում:
10
Պաուերլիֆտինգի ՀՀ հավաքական թիմը մրցավայր էր մեկնել 24 մարզիկներով (գլխավոր մարզիչ Գագիկ Սարոյանի գլխավորությամբ) և նվաճել 13 մեդալ:
Մեծահասակների առաջնությունում աշխարհի չեմպիոններ դարձան Վարազդատ Հակոբյանը (67,5 կգ քաշային), Վիլյամ Սարոյանը (75 կգ քաշային), Արամ Խաչատրյանը (90 կգ քաշային), Հրաչ Գուլոյանը (100 կգ քաշային):
110 կգ քաշային կարգում էլ աշխարհի չեմպիոնական տիտղոսը նվաճեց  ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի արտակարգ իրավիճակների և մարմնակարթության ամբիոնի դասախոս Նվեր Ղարիբյանը:
Գոռ Խաչատրյանը (75 կգ քաշային) դարձավ առաջնության արծաթե, իսկ Արթուր Առաքելյանը (90 կգ քաշային)՝ բրոնզե մեդալակիր:
Երիտասարդների առաջնությունում աշխարհի չեմպիոնի կոչմանն արժանացան Դավիթ Պետրոսյանը (75 կգ քաշային), Անդրանիկ Մինասյանը (75 կգ քաշային) և Դավիթ Ավետիքյանը (90 կգ քաշային), իսկ Ռոբերտ Օրդինյանը (110 կգ քաշային) արժանացավ արծաթե մեդալի:
Ուժային եռամարտի ՀՀ պատանիների հավաքականի անդամներ Տիգրան Մաթևոսյանը (44 կգ քաշային), Նորիկ Կարապետյանը (60 կգ քաշային), Անդրանիկ Ասատրյանը (82,5 կգ քաշային), Ժասմին Հայրապետյանը (56 կգ քաշային), Դավիթ Պապյանը (44 կգ քաշային) և Էրիկ Խաչատրյանը (60 կգ քաշային) դարձան ոսկե, իսկ Կարեն Առաքելյանը (82,5 կգ քաշային)՝ արծաթե մեդալակիրներ:
Վետերանների մրցապայքարում չեմպիոններ դարձան Արարատ Շահինյանը (82,5 կգ քաշային), Գևորգ Դավթյանը (110 կգ քաշային), Գագիկ Սարոյանը (125 կգ քաշային), Հովհաննես Յազիչյանը (100 կգ քաշային) և Արամ Խաչատրյանը (90 կգ քաշային), ով սահմանեց աշխարհի նոր ռեկորդ, իսկ 82,5 կգ քաշային Արթուր Ավետիսյանը դարձավ առաջնության արծաթե մեդալակիր (տե՛ս http://www.minsportyouth.am/noroutyounner/hay-ouzhayin-eramartikneri-hajogh-mrcelouy.html):
Փառավոր հաղթանակի առթիվ մեր դասախոսին՝ աշխարհի գավաթի 2-րդ մրցանակակիր (2016), Եվրոպայի եռակի չեմպիոն (2016, 2017, 2018), աշխարհի չեմպիոն (2018), ՀՀ միջազգային կարգի սպորտի վարպետ Նվեր Ղարիբյանին, շնորհավորանքի, գնահատանքի և երախտիքի խոսքեր ասացին մասնաճյուղի փոխտնօրեն Ա. Վ. Ցուցուլյանը, միջոցառմանը ներկա համալսարանականները:
9
Այնուհետև ԵՊՀ ԻՄ-ի տնօրենության կողմից Ա.Վ.Ցուցուլյանը հուշանվեր և դրամական պարգև հանձնեց Ն.Ղարիբյանին՝ նրան մաղթելով  նոր հաղթանակների բերկրանքը ճաշակելու, չեմպիոնական բարձունքները նվաճելու բազում առիթներ՝ թե՛ որպես մարզիկ, թե՛ որպես մարզիչ (այդ թվում՝ ԵՊՀ ԻՄ-ի սաների մարզիչ):
7
Ելույթ ունեցավ Ն.Ղարիբյանը, ջերմ ընդունելության, շնորհավորանքների ու գնահատանքի համար շնորհակալություն հայտնեց տնօրենությանը՝ մասնավորապես նշելով. «Այնքա՜ն պատվաբեր է նման ընդունելությունը, նման վերաբերմունքն ու  գնահատականի արժանանալը… Այս ամենն ինձ ավելի է պարտավորեցնում: Մինչև այժմ ես որոշել էի, որ սա մարզական իմ վերջին մրցաշարը կլինի՝ շարունակելով, սակայն, իմ մարզչական գործունեությունը, քանի որ ունեմ լավ սաներ՝ արդեն իսկ Եվրոպայի ու աշխարհի չեմպիոններ և սպորտի վարպետներ, բայց սա ևս մեկ անգամ ինձ պարտավորեցրեց, որ ես շարունակեմ իմ մարզական կարիերան… Դարձյալ շնորհակալ եմ ինձ գնահատելու և այս ջերմ վերաբերմունքին արժանացնելու համար…»:

OUR LECTURER WINNER OF POWERLIFTING CHAMPIONSHIP 2018
YSU Ijevan Branch hosted an event by the initiative of directorate on the occasion of YSU IB lecturer of the Department of Emergency Situations and Gymnastics, Nver Gharibyan’s victory at Powerlifting World Championship 2018, on June 9.
Representatives of YSU IB administrative and professorial staff, students and guests were present at the event.
The Armenian Men and Women National Powerlifting Teams have taken part in the European Powerlifting Championships hosted by Ukrainian city of Lutsk on May 17-22.
10
The Armenian athletes set new world records, winning gold and silver medals.
The Powerlifting Team of Armenia has left for the competition with 24 athletes (headed by Coach Gagik Saroyan) and has won 13 medals.
Varazdat Hakobyan (67.5 kg), William Saroyan (75kg weight category), Aram Khachatryan (90kg), Hrach Guloyan (100kg), Nver Gharibyan (110kg weight category) became world champions.
Nver Gharibyan, a lecturer of YSU IB Department of Emergency Situations and Gymnastics, won World Champion title in the 110kg weight class.
Gor Khachatryan (75kg weight category) became silver medalist of the championship, and Arthur Arakelyan (90kg weight category), bronze medalist.
Andranik Minasyan (75kg weight category) and David Avedikian (90kg weight category) won the title of world champion in the youth championship and Robert Ordinyan (110kg weight category) was awarded with a silver medal.
Jasmin Hayrapetyan (56kg weight category), David Papyan (44kg weight category) and Eric Khachatryan (60kg weight category) won silver medals and Karen Arakelyan (82,5 kg) won silver medals.
Ararat Shahinyan (82,5 kg), Gevorg Davtyan (110 kg), Gagik Saroyan (125 kg), Hovhannes Yazichyan (100 kg) and Aram Khachatryan (90 kg) became the winners in the veterans ‘world championship and Arthur Avetisyan (82.5 kg) became the silver medalist of the championship.(see:http://www.minsportyouth.am/noroutyounner/hay-ouzhayin-eramartikneri-hajogh-mrcelouy.html)
YSU IB deputy-director A. Cuculyan delivered a congratulatory speech on the occasion of the glorious victory of our lecturer, the 2nd prize winner of the World Cup (2016), the three-time in a row European champion (2016, 2017, 2018), world champion (2018), master of sport of the international class Nver Gharibyan.
9
Then, A.Cuculyan handed a souvenir and prize money to N. Garibyan, wishing him new victories, new opportunities for winning championships, both as an athlete and a coach (including YSU IB students trainer).
7
N.Gharibyan thanked the directorate for warm reception, congratulations and appreciation, particularly mentioning: “Thank you so much for this honor, for such reception, such attitude and appreciation … All this makes me do more. So far I’ve decided that this will be my last tournament in sports, continuing, however, my coaching activities as I have good students, European and world champions and sports masters, but this once again makes me continue my sport career … Again, I am so grateful for appreciation and for this warm attitude … “