Կայացավ Քանդակագործության, ճարտարապետության, շրջակա միջավայրի միջազգային ամենամյա փառատոնի իջևանյան հարթակի ներկայացուցիչների հետ հանդիպում
DSCN8996
2019թ. հունիսի 13-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում կայացավ հանդիպում Քանդակագործության, ճարտարապետության, շրջակա միջավայրի միջազգային ամենամյա փառատոնի իջևանյան հարթակի ներկայացուցիչների՝ ծրագրի համակարգող, քանդակագործ Գոռ Դավթյանի և նրա օգնական, ԵՊՀ ԻՄ-ի շրջանավարտ Հովհաննես Խաչատրյանի հետ:
Ներկա էին ԵՊՀ ԻՄ-ի մասնագիտական կրթության և պրակտիկայի կազմակերպման բաժնի վարիչը, պրակտիկաների ղեկավարներ, գիտակազմակերպական աշխատանքների համակարգողը, շրջանավարտների և արտաքին շահակիցների հետ տարվող աշխատանքների համակարգողը, պրակտիկանտ-ուսանողներ և շրջանավարտներ:
Հանդիպման նպատակն էր քննարկել Քանդակագործության, ճարտարապետության, շրջակա միջավայրի միջազգային ամենամյա փառատոնում ԵՊՀ ԻՄ-ի ուսանողների ներգրավվածության հարցը:
Քննարկման ընթացքում պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց համատեղ աշխատանքներն սկսել ս.թ. հունիսի 24-ից:
Նշենք, որ միջազգային փառատոնը կազմակերպում է Երևանի «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրը, փառատոնի աջակիցներն են ՀՀ ԿԳ, մշակույթի նախարարությունները, Երևանի քաղաքապետարանը, մարզպետարանները, քաղաքային և գյուղական համայնքները, Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի ճարտարապետության ֆակուլտետը, Երևանի պետական գեղարվեստի ակադեմիան, «Սեբաստացիներ» հիմնադրամը:
Քանդակագործության, ճարտարապետության, շրջակա միջավայրի միջազգային ամենամյա փառատոնի մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով:

A MEETING WITH THE REPRESENTATIVES OF IJEVAN PLATFORM OF THE SCULPTURE, ARCHITECTURE, ENVIRONMENTAL ANNUAL INTERNATIONAL FESTIVAL
DSCN8996
On June 13, 2019, YSU Ijevan Branch hosted a meeting with representatives of the Sculpture, Architecture, Environmental Annual International Festival, Ijevan platform, coordinator of the program, sculptor Gor Davtyan and his assistant, YSUIB Graduate Hovhannes Khachatryan.
The meeting was attended by the head of the Department of Professional  Education and Practice of YSUIB, internships supervisors, the coordinator of works with graduates and external stakeholders, interns-students and graduates.
The meeting aimed to discuss the involvement of YSUIB students in the International Festival.
During the discussion, an agreement was reached to start joint works from June 24.
It should be noted that the international festival is organized by Mkhitar Sebastatsi Educomplex in Yerevan, supported by the RA Ministry of Education and Science, the Ministry of Culture, Yerevan Municipality, regional administrations, urban and rural communities, the Faculty of Architecture, Yerevan State Art Academy, “The Sebastatsi” Foundation.