Ի գիտություն դպրոցների՝ 2019թ. շրջանավարտների
51823989_420241628713571_2740704406369468416_n 2019թ. փետրվարի 1-ից մարտի 15-ը ՀՀ դպրոցներում իրականացվում է 2019թ. միասնական քննությունների հայտագրման գործընթացը:
Այդ կապակցությամբ ձեզ ենք ներկայացնում «Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի Իջևանի մասնաճյուղի՝ 2019թ. առկա ուսուցման բակալավրի ընդունելության մասնագիտությունների ցանկը:
Ցանկում առկա «Ռուսաց լեզու և գրականություն» առկա կրթական ծրագրի հաստատման գործընթացի հետ կապված՝ տեղեկացնում ենք, որ այն ներառվել է ՀՀ կառավարության որոշման նախագծում («ՀՀ բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների 2019-2020 ուստարվա՝ ըստ մասնագիտությունների առկա ուսուցմամբ բակալավրի կրթական ծրագրերով ընդունելության տեղերը հաստատելու մասին»)։

FOR 2019 HIGH SCHOOL GRADUATES
YSU Ijevan Branch is pleased to announce the opening of the registration period for the 2019 university admission examinations, from February 1 to March 15, 2019, at RA schools.
In this connection, we present the list of Ijevan Branch of “Yerevan State University” Foundation specializations for Bachelor’s degree Full-time training system of 2019 academic year.
We should also mention that the process of approval of the Russian Language and Literature specialization is still under discussion, which will be announced before the end of the registration.