Կրթաթոշակներ, արտերկրում ուսումը շարունակելու հնարավորություններ և գիտակրթական միջոցառումներ. «Արմակադը» հարթակ է բոլորի համար
UE2EitAOiHVj7uSjs9xRSLg1Hs
ԵՊՀ ուսանողները և պրոֆեսորադասախոսական կազմի անդամները կարող են օգտվել «Արմակադից» և ստանալ տեղեկատվություն կրթաթոշակների, միջազգային ամառային դպրոցների, գիտաժողովների և այլ ուսումնական ու հետազոտական ծրագրերի մասին:
«Արմակադը» հարթակ է ուսանողների և գիտնականների համար՝ փնտրելու և գտնելու կրթաթոշակներ, ամառային դպրոցներ, դրամաշնորհներ, գիտաժողովներ, սեմինարներ, թրեյնինգներ և այլ ուսուցողական ու հետազոտական հնարավորություններ ամբողջ աշխարհում:
Յուրաքանչյուր օր «Արմակադում» հրապարակվում են տեղեկություններ հարյուրավոր գիտակարգերում առկա հնարավորությունների մասին:
Բոլոր այցելուները կարող են բաժանորդագրվել կայքում, ընտրել այն գիտակարգերը, որոնք առավելապես համապատասխանում են իրենց կրթական ու ակադեմիական հետաքրքրություններին և ստանալ դրանց վերաբերյալ ամենաթարմ տեղեկություններն էլեկտրոնային փոստի միջոցով:
Ի դեպ, կայքում կարող եք օգտվել նաև փնտրելու գործառույթից, որի միջոցով հնարավոր է զտել տեղեկատվությունը և գտնել ձեր նախընտրած երկրին, գիտակարգին և հնարավորությանն առնչվող հայտարարություն:
Մեզ հետ զրույցում «Արմակադ» ընկերության նախագահ Խաչիկ Գևորգյանն ասաց, որ աշխարհում բոլոր գիտական ուղղություններով այնքան շատ հնարավորություններ կան, որ նույնիսկ նրանք, ովքեր ոչինչ չեն փնտրում ու չեն ուզում մասնակցել որևէ միջազգային գիտակրթական ծրագրի, վստահաբար կգտնեն որևէ տեղեկատվություն, որն անպայման կհետաքրքրի:
«Ուզում եմ ասել, որ «Արմակադը» տեղեկացնում է ակադեմիական բոլոր ոլորտներում առկա հնարավորությունների մասին, որոնց պարզապես պետք է դիմել ու մասնակցել։ Բոլոր հետաքրքրվողները կարող են օգտվել «Արմակադից», գրանցվել «Արմակադում» ու միշտ լինել տեղեկացված»,- ասաց Խաչիկ Գևորգյանը։

SCHOLARSHIPS, GRANTS, FULLY FUNDED CONFERENCES AND OTHER STUDY OPPORTUNITIES WORLDWIDE: “ARMACAD” IS A PLATFORM FOR EVERYONE
UE2EitAOiHVj7uSjs9xRSLg1Hs
YSU students and professorial staff can use “Armacad” and get information on scholarships, international summer schools, conferences, seminars and other educational and research programs.
ARMACAD is a platform for students, scholars, scientists and parents to search and find scholarships, grants, fully funded conferences, summer schools, trainings, seminars and other study opportunities worldwide. Every day regular updates across hundreds of disciplines appear online.
Scholarships, awards, fellowships, conferences and seminars from international universities and academic centers are published on ARMACAD resources daily as well as spread via mailing list. All visitors can subscribe to the website, select the field that is most relevant to their educational and academic interests and get the most up-to-date information on e-mail.
By the way, you can also use the search function to find the information you want and find the country you are interested in, your science profile.
President of “Armacad”  Khachik Gevorgyan mentioned during the interview that there were so many opportunities in the world that even those not interested in any international programs would surely find any information which would definitely be of  great interest to them.
“I want to mention that Armacad is a platform to find the opportunities available in all academic fields, you just have to apply and participate. All interested parties can use  “Armacad”, subscribe and always be informed, “said Khachik Gevorgyan.