Կիրառական արվեստի ֆակուլտետի ներկայացուցիչների այցը Ազատամուտ համայնք
IMG_5061 2019թ. ապրիլի 17-ին ԵՊՀ ԻՄ-ի կիրառական արվեստի ֆակուլտետի դեկանի պաշտոնակատար Ա. Շ. Մարգարյանը, Գծանկարի, գունանկարի և քանդակի ամբիոնի վարիչ, դոցենտ, ՀՆՄ վարչության անդամ Համլետ Ասատրյանը այցելեցին Ազատամուտ համայնք:
Այցելության նպատակն էր Ազատամուտ համայնքի գեղարվեստի ստուդիայի սաների համար վարպետաց դաս անցկացնելը և «Մաքուր պահենք մեր համայնքը» խորագրով նկարչության մրցույթին ժյուրիի կազմում մասնակցելը:
Նախ պարոն Ասատրյանը գեղարվեստի ստուդիայի սաների համար իրականացրեց վարպետաց դաս՝ նրանց տալով նկարելու կատարողական ու տեխնիկական հմտություններ, բացատրելով որոշ նրբություններ:
Այնուհետև Ազատամուտ համայնքի մշակույթի պալատում կայացավ «Մաքուր պահենք մեր համայնքը» խորագրով նկարչության մրցույթը, որը կազմակերպել էր գեղարվեստի ստուդիայի ուսուցիչ, ԵՊՀ ԻՄ-ի շրջանավարտ Անի Աղաջանյանը:
Այցի վերջում ելույթ ունեցավ Ազատամուտի համայնքապետի պաշտոնակատար Վահագն Ալավերդյանը՝ շնորհակալություն հայտնելով ԵՊՀ ԻՄ-ի ներկայացուցիչներին՝ իրենց նախաձեռնության համար և հույս հայտնեց, որ հետագայում կխորացնեն և կընդլայնեն փոխհամագործակցությունը:

THE REPRESENTATIVES OF THE FACULTY OF APPLIED ARTS VISITED AZATAMUT
On April 17th, 2019, Acting Dean of YSUIB Faculty of Applied Arts, A. Sh.  Margaryan, Acting Head of the Department of Painting, Design and Sculpture, Associate professor, member of the Union of Artists Association Hamlet Asatryan visited Azatamut community.
The visit aimed to conduct a master class for the students of  Azatamut art studio and to participate in the jury as part of “Keeping our Community Clean” Contest.
First, Mr. Asatryan conducted a master class for art studio students, giving them a drawing and technical skills, explaining some of the nuances.
Then, at the Cultural Center of Azatamut Community, a painting contest entitled “Keeping our Community Clean” was held, organized by the Art Studio teacher, YSUIB graduate  Ani Aghajanyan.
At the end of the visit, Azatamut community Mayor Vahagn Alaverdyan conveyed his gratitude to YSUIB representatives for their initiative and expressed hope that they would further deepen and expand bilateral cooperation.