Դեկորատիվ-կիրառական արվեստի և դիզայնի ամբիոնի վարիչը մասնաճյուղը ներկայացրեց միջազգային ամառային դպրոցում
612664395a40232133447d33247d3833373833343231392018թ. օգոստոսի 29-ից սեպտեմբերի 3-ը ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի դեկորատիվ-կիրառական արվեստի և դիզայնի ամբիոնի վարիչի ԺՊ, արվեստագիտության թեկնածու Մարտին Հարությունյանը մասնակցեց Գերմանիայի Ֆրանկֆուրտ Օդեր քաղաքի Վիադրինայի Եվրոպական Համալսարանի երիտասարդ մասնագետների համար նախատեսված “Transsectoral PeaceLab. Hybrid Solutions to Hybrid Conflicts? Academia, Civil Society, and the Arts” խորագիրը կրող ամառային դպրոցին, որտեղ ներկայացրեց Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղն ու ԳԱԱ Արվեստի ինստիտուտը:
40219551_2205220056389525_421874176261881856_n
Միջազգային ամառային դպրոցին մասնակցում էին հիմնականում տարածքային կոնֆլիկտներ ունեցող երկրների (Հայաստան, Վրաստան, Ադրբեջան, Ռուսաստան, Ուկրաինա, Լեհաստան, Գերմանիա, Դանիա, Կորեա, Թուրքիա) ներկայացուցիչներ:

HEAD OF DECORATIVE-APPLIED ART AND DESIGN DEPARTMENT PRESENTED YSU IJEVAN BRANCH AT THE INTERNATIONAL SUMMER SCHOOL
612664395a40232133447d33247d383337383334323139
In 2018, from August 29 to September 3, acting head of the Department of Decorative-Applied Art and Design Martin Harutyunyan took part in the international summer school for Viadrina European University Young Professionals (Germany, Frankfurt, Oder) entitled “Transsectoral PeaceLab: Hybrid Solutions to Hybrid Conflicts? Academia, Civil Society, and the Arts “, where he presented Ijevan branch of Yerevan State University Foundation and NAS Institute of Art.
40219551_2205220056389525_421874176261881856_n
Representatives from countries with regional conflicts (Armenia, Georgia, Azerbaijan, Russia, Ukraine, Poland, Germany, Denmark, Korea, and Turkey) participated in the International Summer School.
The international Summer School included about 35 participants: journalists, artists and historians.