Սեպտեմբերի 19-ի տնօրենության նիստում
DSCN35622018թ. սեպտեմբերի 19-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում կայացավ տնօրենության նիստ՝ Ա. Վ. Ցուցուլյանի նախագահությամբ:
Տնօրենության նիստում քննարկվեցին ԵՊՀ ԻՄ-ի՝ 2018-2019 ուսումնական տարվա առաջին կուրսեցիների հրամանագրմանը, նույն ուստարվա I կիսամյակի ուսումնական գործընթացին՝ ուսանողների հաճախումներին, առարկայական ծրագրերին, դասընթացների փաթեթներին, կրթական ծրագրերի պատասխանատուների աշխատանքների պլանավորմանը վերաբերող և մի շարք ընթացիկ հարցեր:
Նիստի ընթացքում դեկանները զեկուցեցին ուսման վարձավճարների մուծման ընթացքի և ուսանողների հաճախումների վիճակի մասին:
Որոշվեց սահմանված ժամկետներում ավարտին հասցնել առաջին կուրսեցիների հրամանագրման գործընթացը:
ԵՊՀ ԻՄ-ի՝ 2018-2019 ուսումնական տարվա I կիսամյակում (երեք շաբաթվա կտրվածքով)  ուսանողների հաճախումների վիճակը գնահատվեց բավարար:
Հանձնարարվեց, որ մասնաճյուղի համապատասխան ստորաբաժանումների ներկայացուցիչները (դեկաններ, ամբիոնների վարիչներ, կրթական ծրագրերի պատասխանատուներ) հետևողական լինեն, որ յուրաքանչյուր դասընթացի սկզբում ուսանողներին տրամադրված լինեն տվյալ ամբիոնի վարիչի կողմից հաստատված ընթացիկ քննությունների և ստուգումների հարցաշարերը, ամբիոններում առկա լինեն հաստատված առարկայական ծրագրերը և սեղմ ժամկետներում վերանայված, համալրված և հաստատված լինեն դասընթացների փաթեթները:

SEPTEMBER 19 DIRECTORATE SESSION AT YSU IB
YSU Ijevan Branch Directorate session was held under the supervision of YSU IB Acting Director A. Cuculyan on September 19, in 2018.
At the Directorate session, the issues related to the ordering of YSU IB first year students of 2018-2019 academic year, academic year of the first semester, attendance of students, course offerings, lesson programs, planning of educational programs executives’ work and a number of current issues were under discussion.
During the session, the deans reported on the payment of tuition fees and the attendance of the students.
It was decided to complete the process of ordering of freshmen within the defined terms.
The condition of the attendance of YSU students of 2018-2019 academic year of first semester (for three weeks) was satisfactory.
The representatives of the subdivisions of the branch (deans, heads of departments, educational programs executives) were instructed to be consistent that at the beginning of each course, the students would be provided with mid-term exam questionnaire confirmed by the head of the department, the subject programs should be available, reviewed, updated and confirmed in a timely manner.