Մասնաճյուղում կայացավ ուսանողների տոնին նվիրված միջոցառում
2018թ. նոյեմբերի 21-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում տեղի ունեցավ  Ուսանողների միջազգային օրվան նվիրված միջոցառում, որը կազմակերպվել էր Ուսանողական խորհրդի կողմից:
Միջոցառմանը ներկա էին ԵՊՀ ԻՄ-ի տնօրենի պաշտոնակատար Ա. Վ. Ցուցուլյանը, Տավուշի մարզպետ Վահե Ղալումյանը, Տավուշի թեմի առաջնորդ Տ. Բագրատ եպիսկոպոս Գալստանյանը, բանկերի իջևանյան մասնաճյուղերի կառավարիչներ, բուհի վարչական և պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի ներկայացուցիչներ, առկա և հեռակա ուսուցման համակարգերի ուսանողներ, հյուրեր:
Բացման խոսքով հանդես եկան ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի տնօրենի պաշտոնակատար Արտակ Ցուցուլյանը, Տավուշի մարզպետ Վահե Ղալումյանը և Տավուշի թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Բագրատ Սրբազան Գալստանյանը:
Ուսանողների տոնին նվիրված միջոցառման ընթացքում երաժշտական-պարային գեղեցիկ կատարումներով հանդես եկան ԵՊՀ ԻՄ-ի շնորհալի ուսանողները:
Միջոցառումը կրում էր հումորային բնույթ. ներկայացվեցին ուսանողական կյանքին, բուհական միջավայրին վերաբերող մի քանի հետաքրքիր համարներ:

AN EVENT DEDICATED TO STUDENTS ‘ INTERNATIONAL DAY AT YSU IJEVAN BRANCH
On November 21th, 2018, YSU Ijevan Branch Student Council organized an event dedicated to the Students’ International Day.
The event was attended by YSUIB Acting Director A. V. Tsutsulyan, governor of Tavush Region, Vahe Ghalumyan, Primate of Tavush Diocese, Bishop Bagrat Galstanyan, managers of Ijevan bank branches, representatives of administrative and professorial staff of the university, students of Full-time and Part-time learning systems and guests.
Acting Director of YSU Ijevan Branch Artak Tsutsulyan, Tavush region Governor Vahe Ghalumyan and Primate of Tavush Diocese, Bishop Bagrat Galstanyan delivered opening speeches.
During the event dedicated to the Students’ International Day, YSUIB talented students made musical and dance performances.
The event was humorous: the students presented several interesting episodes related to student life, university environment.