ԱՆԳԼԵՐԵՆ ԼԵԶՎԻ ԱՌՑԱՆՑ ԴԱՍԸՆԹԱՑՆԵՐ
Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համասարանի Հայաստանի ազգային ճարտարագիտական լաբորատորիաները Բրիտանական խորհրդի «Ստեղծարար Միտք» Բարձրագույն կրթության ձեռներեցության ծրագրի շրջանակներում տրամադրում են Բրիտանական խորհրդի կողմից մշակված անգլերեն լեզվի անվճար առցանց դասընթացներ: Դասընթացները նախատեսված են ինչպես սկսնակների, այնպել էլ անգլերեն լեզվի որոշակի մակարդակ ունեցող անձանց համար:
Դասընթացի մասնակցության հայտադիմում կարող են ներկայացնել միայն համալսարանների ուսանողական, դասախոսական համակազմ կամ վարչական աշխատող հանդիսացող անձիք:
Ծրագրի շրջանակներում տրամադրվում է նաև ձեռներեցության թեմատիկ անգլերենի ուսուցում:
Ծրագրի շահառու հանդիսանալու համար խնդրում ենք լրացնել հետևյալ առցանց դիմում-հայտը:
Գրանցման վերջնաժամկետը սույն թվականի փետրվարի 10:
Դասընթացների մեկնարկը մարտի 15-ը:
Տեղերը սահմանափակ են:
Ծրագրին ընդգրկված լինելու մասին շահառուները կտեղեկացվեն նախապես՝ էլեկտրոնային նամակով:
«Ստեղծարար Միտքը» (Creative Spark) հնգամյա նախաձեռնություն է, որը նպատակ ունի նպաստել ստեղծարար ձեռնարկատիրական կրթության զարգացմանը՝ աջակցելով այս ոլորտում Միացյալ Թագավորության և ծրագրի մասնակից յոթ երկրների, ներառյալ Հայաստանի ուսումնական հաստատությունների միջև միջազգային համագործակցության ձևավորմանը: Ծրագիրն իրականացվում է Բրիտանական խորհրդի կողմից Կենտրոնական Ասիայում (ՂազախստանՈւզբեկստանՂրղստան), Հարավային Կովկասում (ԱդրբեջանՀայաստան և Վրաստան) և Ուկրաինայում:

ENGLISH LANGUAGE ONLINE COURSES
Armenian National Engineering Laboratory of  National Polytechnic University provides English language free online courses developed by the British Council within the framework of the British Council “Creative Spark” Higher Education Enterprise Program. The courses are designed for both beginners and for those with a certain level of English.
Only the Branch students, lecturers, or administrative staff representatives may apply for the course participation.
The program delivers enterprise skills training packages to students and creative entrepreneurs.
To be eligible for the program, please fill in the following online application:
Application deadline:  February 10, 2019
The start of the training: March 15, 2019
Hurry up to apply, places are limited.
You will be notified in advance of being included in the program by e-mail.
Creative Spark: Higher Education Enterprise Programme is a five-year initiative to support international university and institutional partnerships to develop enterprise skills and creative economy across seven countries in Central Asia (Kazakhstan, Uzbekistan, Kyrgyzstan), South Caucasus (Azerbaijan, Armenia, Georgia) and Ukraine through UK support.