Գրադարանից օգտվելու կարգը եվ աշխատանքային գրաֆիկը
ԵՊՀ ԻՄ գրադարանը հիմնադրվել է 1991 թ-ին: Գրադարանն ունի 9900 միավոր գրականություն` հայերեն, ռուսերեն, անգլերեն և ֆրանսերեն լեզուներով: Գրադարանային ֆոնդը շարունակաբար համալրվում է նվիրատվությունների, գնման, ինչպես նաև ԵՊՀ կողմից հրատարակվող դասագրքերի և ուսումնամեթոդական ձեռնարկների միջոցով: ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղը հնարավորություն ունի նաև գրքեր պատվիրել Երևանի պետական համալսարանի գրադարանից: Գրադարանի պաշարներից օգտվել թույլատրվում է ընթերցողական տոմսի առկայության դեպքում, իսկ ընթերցասրահից կարելի է օգտվել ուսանողական տոմսով: Գրադարանի մասն է կազմում հարմարավետ ժամանակակից ընթերցասրահը:
ՕԳՏՎԵԼՈՒ ԿԱՐԳԸ
• Գրադարանից օգտվելու իրավունք ունեն ԵՊՀ ԻՄ աշխատակիցներն ու ուսանողները:
• Այլ անձինք գրադարանի ծառայություններից կարող են օգտվել գրադարանի ղեկավարության թույտվությամբ:
• Ընթերցողը նյութը (գրականությունը) պատվիրում է աբոնեմենտային բաժնում:
• Պատվիրված նյութը ընթերցողի կողմից 3 օրվա ընթացքում չպահանջվելու դեպքում վերադարձվում է գրապահոց:
• Պատվիրված գիրքը տրվում է առավելագույնը մեկ ամիս ժամկետով:
• Գրադարանից դուրս հանել չեն թույլատրվում հնատիպ, հազվագյուտ և մեկ օրինակ հրատարակությունները, ատենախոսությունները, տեղեկատվական հրատարակությունները, պարբերականները, հանդեսները: Անհրաժեշտության դեպքում կարող են պատվիրել դրանց պատճենները:
ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ԳՐԱՖԻԿԸ
Օրերը
Ժամերը
Երկուշաբթի –  ուրբաթ
09:00 – 17:00
Շաբաթ
09:00 – 15:00
Հասցե` ՀՀ, Տավուշի մարզ, ք. Իջևան, Ուսանողական 3, ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղ, Գրադարան Հեռախոս` (+374) 263 40051 Էլ. փոստ` library_ib@ysu.am

ORDER OF LIBRARY USE AND WORK SCHEDULE
YSU Ijevan Branch Library was founded in 1991. The Library has 9900 units of literature in Armenian, Russian, English and French. The library fund is constantly being replenished with donations, purchases, as well as through textbooks and educational-methodological manuals published by YSU. YSU Ijevan Branch has the opportunity to order books from Yerevan State University Library as well. Access to the Library Resources is allowed upon availability of a Reader’s Ticket, and the Student’s Card can be used for the resources in the reading hall. The comfortable modern Reading Hall is part of the Library
THE ORDER OF USE
• YSU IB staff and students have the right to access the library.
• Other people can make use of library services through the permission of the library management.
• The reader orders the material (literature) in the subscription section.
• In case the reader does not demand the pre-ordered book within 3 days, the book is returned to the stack.
• The ordered book is given for a maximum of one month.
•  Ancient, rare and one-example editions, dissertations, informative publications, periodicals, magazines are not allowed to be taken out of the library. If needed, copies may be ordered.