Սիրով տեղեկացնում ենք,որ մեր գործընկեր «Մունետիկ» հասարակական-մշակութային կազմակերպությունը ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության հովանավորությամբ մեկնարկում է «Հայրենիքը իմ աչքերով» հայրենաճանաչողական ծրագիրը, որի իրականացման վայր է ընտրվել Տավուշի մարզը: Բուն միջոցառումների մեկնարկը կտրվի 2024 թ. սեպտեմբերի 5-ին և կտևի 20 օր՝երկուհերթափոխային խմբով, յուրաքանչյուր խմբում 9-ականմասնակից:
Ծրագրին կարող են մասնակցել ՀՀ տարբեր մարզերի, ինչպեսնաև Արցախից տեղահանված 16-30 տարեկան երիտասարդներ:
Այն կազմված է երեք փուլից՝ նախապատրաստական, բուն միջոցառումների իրականացման և ավարտական: Ծրագրի ընթացքում կլինեն կերպարվեստի 2 վարպետաց դասեր, որոնք կիրականացնեն տեղացի և Երևանից հրավիրված անվանի մասնագետներ, կլինեն այցեր պատմամշակութային վայրեր: Ծրագրի մասնակիցների գիշերակացի և սննդի ծախսերը կհոգա «Մունետիկ»հասարակական -մշակութային կազմակերպությունը:
Ծրագիրը կամփոփվի միջոցառումների ընթացքում արված գեղանկարչական, բատիկի և կերպարվեստի այլ աշխատանքների ավարտական ցուցահանդեսով, որը կկայանա Իջևանում:
«Հայրենիքը իմ աչքերով» ծրագրին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև 2024 թ. սեպտեմբերի 5-ը munetik_hj@yahoo.com էլեկտրոնային հասցեին ուղարկել ինքնակենսագրական և մոտիվացիոն նամակներ:
Ստորև կարող եք ծանոթանալ իրականացված նախորդ նմանատիպ ծրագրի տեսանյութին (https://studio.youtube.com/video/Tj9TjYjRqsg/edit):

We are pleased to inform you that our partner "Munetik" social and cultural organization under the auspices of the Ministry of Education and Culture of the Republic of Armenia is launching the patriotic awareness program "Homeland through my eyes", the place of implementation of which was chosen in Tavush marz. The actual events will start on September 5 and will last 20 days, in two-shift groups, with 9 participants in each group.
Young people aged 16-30 from different regions of RA, as well as those displaced from Artsakh, can participate in the program.
It consists of three stages: preparatory, implementation of the actual events and final. During the program, there will be 2 fine art master classes, which will be conducted by local and well-known specialists invited from Yerevan, there will be visits to historical and cultural places. "Munetik" social and cultural organization will pay for the overnight stay and food expenses of the project participants.
The program will be concluded with the final exhibition of painting, batik and other fine art works made during the events, which will be held in Ijevan.
To participate in the "Homeland through my eyes" program, it is necessary to send your CV and motivational letters to munetik_hj@yahoo.com. until September 5, 2024.
Below you can see the video of the previous similar project (https://studio.youtube.com/video/Tj9TjYjRqsg/edit).