Հարգելի՛ ուսանողներ, ուրախությամբ տեղեկացնում ենք, որ «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամը ինչպես ամեն տարի, այս տարի ևս տրամադրում է 500.000 դրամի չափով կրթաթոշակ բնագիտամաթեմատիկական, տնտեսագիտական կամ ՏՏ ուղղվածություն ունեցող ֆակուլտետների թե՛ անվճար և թե՛ վճարովի համակարգում սովորող ուսանողներին:
Կարող են դիմել բոլոր նրանք, ովքեր՝
1. բակալավրի կամ մագիստրատուրայի կրթական ծրագիրը ավարտում են 2025 թվականին (դիտարկվում են թե՛ առկա, թե՛ հեռակա ուսուցման համակարգում սովորողները),
2. ունեն միջինից բարձր ՄՈԳ,
3.պատրաստակամ են տվյալ կրթական աստիճանը ստանալուց անմիջապես հետո միանալ «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ի Ուսուցիչների առաջնորդության երկամյա ծրագրին:
Ծրագրի մասնակիցը դառանալու համար մանկավարժի որակավորումը պարտադիր չէ: Ծրագրի մասնակիցներին դպրոցի աշխատավարձին զուգահեռ տրվում է լրացուցիչ 200 000 ՀՀ դրամի չափով ամենամսյա ֆինանսական աջակցություն:
Շտապե՛ք լինել այս տարվա 7 կրթաթոշակակիրներից մեկը:
Ավելին իմանալու համար կարող եք լրացնել հայտադիմումը հետևյալ հղումով՝ https://www.tfaforms.com/4927228:
Հարցերի համար կարող եք կապ հաստատել «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ի համալսարանական կարիերայի զարգացման համակարգող Արևիկ Պռազյանի հետ (հեռ.՝ +374 41 53 01 28, էլ. հասցե՝ arevik@teachforarmenia.org):

Dear students, we are happy to inform you that the "Teach Armenia" educational fund, this every year as well provides a scholarship of 500,000 drams to students studying in the faculties of science, mathematics, economics or IT, both free and paid.
Anyone who:
1. graduate from a bachelor's or master's education program in 2025 (students in both on-site and off-site learning systems are considered),
2. have a higher than average IQ,
3. Are willing to join the two-year Teacher Leadership Program of "Teach Armenia" immediately after receiving the given educational degree.
Educator qualifications are not required to become a program participant. Along with the school salary, the program participants are given an additional monthly financial support of 200,000 AMD.
Hurry up to be one of this year's 7 scholarship winners!
To learn more, you can fill out the application at the following link: https://www.tfaforms.com/4927228.
For questions, you can contact Arevik Prazyan, coordinator of university career development of "Teach Armenia" (tel.: +374 41 53 01 28, e-mail: arevik@teachforarmenia.org).