Սիրելի՛ արցախցիներ, նոյեմբերի 29-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում կանցկացվի «Կարիերայի նոր հնարավորություններ և հեռանկարներ» խորագրով կարիերայի առաջին տոնավաճառը, որը կազմակերպվում է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) «Սովորի՛ր և վաստակի՛ր․ Արցախ» ծրագրի շրջանակում, Երևանի պետական համալսարանի և Եվրասիա միջազգային համալսարանի գործակցությամբ։
Միջոցառման հիմնական նպատակն է աջակցել Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների սոցիալ-տնտեսական ինտեգրմանը ՀՀ-ում՝ նպաստելով աշխատաշուկայում նրանց մրցունակության բարձրացմանն ու զբաղվածության խնդիրների լուծմանը։
Տոնավաճառի շրջանակում կկազմակերպվեն հանդիպումներ գործատուների և աշխատանք փնտրողների միջև, կանցկացվեն աշխատանք գտնելու հմտությունների զարգացման կրթական միջոցառումներ և կլոր սեղան-քննարկումներ առկա խնդիրների և մարտահրավերների շուրջ։
Սիրով հրավիրում ենք մասնակցելու միջոցառմանը։
--------
«Լեռնային Ղարաբաղի փախստականների մարդասիրական օգնություն և ներգրավում» ծրագիրը («Սովորի՛ր և վաստակի՛ր․ Արցախ») իրականացնում է ՀԲԸՄ-ն (HEKS/EPER կազմակերպության ֆինանսավորմամբ, «Շեն» ԲՀԿ և «Սյունիք-Զարգացում» համայնքային ՀԿ հետ համատեղ)։

Dear citizens of Artsakh, on November 29 the first career fair entitled “New Career Opportunities and Prospects” will be held at Ijevan branch of YSU, which is organized within the framework of the Armenian General Benevolent Union (AGBU) “Learn and Earn: Artsakh” program, in cooperation with Yerevan State University and Eurasia International University.
The main goal of the event is to support the socio-economic integration of our compatriots forcibly displaced from Artsakh, contributing to increasing their competitiveness in the labor market and solving employment problems in the Republic of Armenia.
Within the framework of the fair, meetings between employers and job seekers will be organized, educational events for the development of job-finding skills and roundtable discussions on existing problems and challenges will be held.
We invite you to participate in the event.
--------
The “Humanitarian Assistance and Involvement of Nagorno-Karabakh Refugees” program (“Learn and Earn. Artsakh”) is implemented by AGBU (with funding from HEKS/EPER, in collaboration with “Shen” PAP and “Syunik-Zargatsum” community NGO).