2025 թ. մարտի 29-ին՝ ժամը 11:00-ին, Երևանի պետական համալսարանն Իջևանի մասնաճյուղում անցկացնելու է դպրոցական օլիմպիադայի I փուլը:
Օլիմպիադան կանցկացվի հանրակրթական (մաթեմատիկա, ֆիզիկա, քիմիա, կենսաբանություն, աշխարհագրություն, հայոց պատմություն, հայոց լեզու և գրականություն, ռուսաց լեզու, անգլերեն, գերմաներեն, ֆրանսերեն, ինֆորմատիկա) և լրացուցիչ կրթական առարկաներից (հայոց եկեղեցու պատմություն, տրամաբանություն, սոցիոլոգիա, պետություն և իրավունքի հիմունքներ, էկոլոգիա և կայուն զարգացման հիմունքներ, տնտեսագիտություն):
Լրացուցիչ կրթական առարկաներից օլիմպիադան կանցկացվի մեկ փուլով ԵՊՀ-ում՝ ապրիլի 12-ին՝ ժամը 11:00-ին:
«Ինֆորմատիկա» առարկայից օլիմպիադան կանցկացվի մեկ փուլով՝ մարտի 29-ին՝ ժամը 11:00-ին:
Օլիմպիադան նախատեսված է միայն 12-րդ դասարանի աշակերտների համար: Յուրաքանչյուր աշակերտ օլիմպիադային կարող է մասնակցել միայն 1 առարկայից։
Օլիմպիադայի մասնակիցները մարտի 29-ին՝ ժամը 10:30-ին, պետք է ներկայանան Իջևանի՝ Սպարտակ Սարգսյանի անվան թիվ 1 հիմնական դպրոց (Իջևանյան փող․, շենք 8, Տավուշի մարզպետարանի հարևանությամբ):
Դպրոցների տնօրեններին խնդրում ենք, որ մինչև մարտի 15-ը հաստատեն իրենց աշակերտների մասնակցությունը ըստ առարկաների՝ նշելով աշակերտի անուն, հայրանուն, ազգանունը, դասարանը (խնդրում ենք պահպանել ուղարկված ձևաչափը), այն ուղարկեն հետևյալ հասցեով՝ ՀՀ, ք․ Իջևան, Ուսանողական 3, ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղ (հեռ․՝ 096987654, 096557556):
Մասնակիցների հայտերը կարող եք ուղարկել նաև էլեկտրոնային փոստով՝ vahan.aghababyan@ysu.am հասցեին:
I փուլի հաղթողները կմասնակցեն օլիմպիադայի II փուլին, որը տեղի կունենա ապրիլի 12-ին՝ ժամը 11:00 -ին, Երևանի պետական համալսարանում:
ԵՊՀ օլիմպիադայի արդյունքները տեղադրված կլինեն ԵՊՀ կայքում / www.ysu.am (Ընդունելություն--Դիմորդների հետ տարվող աշխատանքներ--  Օլիմպիադաներ դպրոցականների համար):
Ի գիտություն
ԵՊՀ գիտական խորհրդի որոշմամբ՝ օլիմպիադայում հանրակրթական առարկաներից հաղթած (I, II և III կարգի դիպլոմների արժանացած աշակերտներին Համալսարանի վճարովի համակարգ ընդունվելու դեպքում առաջին կուրսում կտրամադրվի համապատասխանաբար 50, 40 և 30 տոկոս ուսման վարձի զեղչ:

On March 29, 2025, at 11:00, at Ijevan branch of Yerevan State University will hold the I stage of the School Olympiad.
The Olympiad will be held in general education (mathematics, physics, chemistry, biology, geography, Armenian history, Armenian language and literature, Russian language, English, German, French, informatics) and additional educational subjects (history of the Armenian Church, logic, sociology, state and fundamentals of law, ecology and fundamentals of sustainable development, economics).
The Olympiad in additional educational subjects will be held in one stage at YSU on April 12 at 11:00.
The Olympiad in the subject "Informatics" will be held in one stage on March 29 at 11:00.
The Olympiad is intended only for 12th grade students. Each student can participate in the Olympiad in only 1 subject.
Olympiad participants must come to Spartak Sargsyan Primary School No. 1 in Ijevan (Ijevanyan St., Building 8, next to the Tavush Regional Administration) on March 29 at 10:30 AM.
School principals are asked to confirm the participation of their students by subject by March 15, indicating the student's name, surname, and grade (please maintain the format sent), and send it to the following address: RA, c. Ijevan, Student 3, YSU Ijevan branch (tel.: 096987654, 096557556).
You can also send your applications by e-mail to vahan.aghababyan@ysu.am.
The winners of the I stage will participate in the II stage of the Olympiad, which will take place on April 12 at 11:00, at Yerevan State University.
The results of the YSU Olympiad will be posted on the YSU website / www.ysu.am (Admission--Work with Applicants-- Olympiads for Schoolchildren).
For your information
By the decision of the YSU Academic Council, the winners of the Olympiad in general education subjects (students who received I, II and III degree diplomas) in the first year of study will be provided with 50, 40 and 30 percent discount on the tuition fee, respectively, if they are admitted to the University's in paid system.
Students who win the Olympiad in additional educational subjects will be awarded scholarships.
If you have any questions, please call Vahan Aghababyan (096987654 – Vivacell, 096557556 – Beeline).