2025-2026 ուստարվա առկա ուսուցմամբ ընդունված դիմորդները, առկա ուսուցման ընդունելությա կարգի 89-դ կետի համաձայն, պահանջվող փաստաթղթերի բնօրինակները, այդ թվում՝ գնահատականների վերաբերյալ ԳԹԿ-ի տված վկայագիրը, պետք է ս.թ. օգոստոսի 25-27-ը ներկայացնեն ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղարին։
Անհրաժեշտ փաստաթղթերն են.
1. Ավարտական փաստաթուղթ` ատեստատ կամ դիպլոմ (միջուկով),
2. 4 լուսանկար (3x4 չափսի),
3. անձը հաստատող փաստաթուղթ (բնօրինակը և պատճենը՝ 1 օրինակից),
4. գնահատականների վերաբերյալ ԳԹԿ-ի կողմից տրված վկայագիր (բնօրինակը),
5. զինվորական գրքույկ (բնօրինակը) (առկայության դեպքում),
6. արտոնություններից օգտվելու դեպքում՝ անհրաժեշտ լրացուցիչ փաստաթղթեր։
Առկա ուսուցմամբ ընդունված և ազգային բանակ զորակոչված դիմորդների ընտանիքի անդամներից մեկը ս.թ. սեպտեմբերի 1-10-ն ընկած ժամանակահատվածում պետք է ընդունող հանձնաժողով ներկայացնի պահանջվող փաստաթղթերը, ինչպես նաև ազգային բանակ զորակոչվելու մասին հավաստող փաստաթուղթը, ինչից հետո կձևակերպվի տարկետում: Հակառակ դեպքում՝ դիմորդը կկորցնի իր տեղը:

Applicants admitted to the current study program for the 2025-2026 academic year, in accordance with paragraph 89 of the on-site study admission procedure, must submit the originals of the required documents, including the certificate issued by the ATC regarding grades, to the responsible secretary of the admissions committee on August 25-27 of this year.
The required documents are:
1. Graduation document: certificate or diploma (with a core),
2. 4 photos (3x4 size),
3. ID card (original and copy, 1 copy),
4. Certificate of grades issued by the State Examination Board (original),
5. Military ID card (original) (if available),
6. Additional documents required in case of using privileges.
One of the family members of applicants who have been accepted into the current program and have been drafted into the national army must submit the required documents to the admissions committee between September 1-10, as well as a document confirming their draft into the national army, after which a deferment will be issued. Otherwise, the applicant will lose their place.