ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղը հայտարարում է 2025-2026 ուստարվա բակալավրի հեռակա ուսուցման ընդունելություն՝ հետևյալ կրթական ծրագրերով․
•    Տարրական մանկավարժություն և մեթոդիկա,
•    Ֆինանսներ (ըստ ոլորտի),
•    Զբոսաշրջություն:
Ընդունելության մրցույթին մասնակցելու համար դիմում-հայտերն ընդունվում են ս.թ. սեպտեմբերի 5-25-ը (մինչև ժամը 18:00-ն):
Դիմում-հայտն առցանց լրացվում է dimord.am կայքում:
Անհրաժեշտ է նախօրոք ունենալ ներքոնշյալ փաստաթղթերի էլեկտրոնային տարբերակները (բնօրինակները) և պատճենները: Բնօրինակն առցանց կցվում է, իսկ ընդունվելուց հետո ներկայացվում է ընդունող հանձնաժողովին: Դիմորդը դիմում-հայտ լրացնելու համար դիմում է ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի ընդունող հանձնաժողով, պատասխանատու քարտուղարը գրանցում է դիմորդի տվյալները, ստուգում քննությունների համար փոխանցված համապատասխան անդորրագրի առկայությունը և տալիս ԳԹԿ-ի կողմից տրամադրված անձնական համար: Եթե դիմորդը մասնակցել է 2025 թվականի բուհերի առկա ընդունելության քննություններին, ապա կարող է օգտագործել այդ ժամանակահատվածում ԳԹԿ-ի կողմից տրված անձնական համարը:
Ընտրած մասնագիտությունների միասնական քննություններից դրական գնահատական(ներ) ունեցող դիմորդները կարող են մրցույթին ներկայացնել այդ գնահատական(ներ)ը կամ հանձնել նոր քննություններ: Այս դեպքում մրցույթում կօգտագործվեն ավելի բարձր գնահատականները:
Լրացուցիչ տեղեկություններ կտեղադրվեն ԵՊՀ ԻՄ պաշտոնական կայքէջի «Ընդունելություն» բաժնում:
2025-2026 ՈՒՍՏԱՐՎԱ ՀԵՌԱԿԱ ՈՒՍՈՒՑՄԱՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՐ ԱՆՀՐԱԺԵՇՏ ՓԱՍՏԱԹՂԹԵՐԸ
1.    ԳԹԿ-ի անձնական համար:
2.    Ավարտական փաստաթուղթ (ատեստատ կամ դիպլոմ` միջուկի հետ):
3.    4 լուսանկար (3×4 սմ չափսի), 1 լուսանկար (էլեկտրոնային տարբերակով):
4.    Անձը հաստատող փաստաթուղթ /անձնագիր, նույնականացման քարտ, ծննդյան վկայական, փախստականի վկայական, ՀՀ հատուկ անձնագիր, կացության վկայական/ (բնօրինակը և պատճենը, բնօրինակը վերադարձվում է՝ համապատասխանության ստուգումից հետո):
5.    Զինվորական գրքույկ՝ առկայության դեպքում (բնօրինակը և պատճենը, բնօրինակը վերադարձվում է՝ համապատասխանության ստուգումից հետո) կամ զինվորական կոմիսարիատից տեղեկանք ժամկետային զինվորական ծառայությունը անցնելու մասին:
6.    2025 թ. հեռակա ընդունելության կարգի կանոնների կետերով սահմանված արտոնություններից օգտվող դիմորդները ներկայացնում են համապատասխան փաստաթղթեր (1-ին կամ 2-րդ խմբի և մինչև 18 տարեկան մանկուց հաշմանդամության կամ ֆունկցիոնալության ծանր և խորը աստիճանի սահմանափակում ունեցող անձինք (երեխաները)), առանց ծնողական խնամքի մնացած լինելու մասին, ինչպես նաև ՀՀ պաշտպանության նախարարության, ՀՀ ոստիկանության և ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տված տեղեկանքներ):
7.    Միջազգային և հանրապետական մրցույթների (օլիմպիադաներ, փառատոներ) դիպլոմները (առկայության դեպքում):
8.    Տեղեկանք տվյալ տարվա ներբուհական ընդունելության քննությունների գնահատականների վերաբերյալ (առկայության դեպքում):
9.    «Գնահատման և թեստավորման կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի կողմից տրված միասնական քննությունների վկայագիր (միասնական քննության դրական գնահատականը պահպանելու դեպքում):
10.    Առկա ուսուցման համակարգում սովորող անձինք հեռակա ուսուցման ընդունելության մրցույթին մասնակցելու համար կարող են ներկայացնել միջնակարգ կրթության ատեստատի կրկնօրինակը` այն բուհի նշագրումով և կնիքով, որտեղ գտնվում է բնօրինակը:
11.    Վճարելու վերաբերյալ անդորրագիր: Դիմորդը դիմում-հայտ լրացնելուց հետո ԳԹԿ-ին է փոխանցում յուրաքանչյուր քննությանը մասնակցելու համար ԳԹԿ-ի համապատասխան հաշվեհամարին (900018003401) փոխանցված 1500 դրամ վճարի անդորրագրի էլեկտրոնային տարբերակը:
Անկախ քննության արդյունքից` վճարված գումարը չի վերադարձվում:
Ընդունելության մասնագիտությունները, քննությունները, տեղերը և վարձաչափերը տե՛ս այստեղ:
Ընդունելության կարգը տե՛ս այստեղ
Ուսման տևողությունը 5 տարի է: ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղ հեռակա ուսուցմամբ կարող են ընդունվել առնվազն միջնակարգ, նախնական մասնագիտական կամ միջին մասնագիտական կրթություն ունեցող անձինք՝ առանց տարիքային սահմանափակման:
Հասցեն՝ Տավուշի մարզ, քաղաք Իջևան, Ուսանողական 1:
Կայքէջ՝ ijevan.ysu.am
Մանրամասն տեղեկությունների համար կարող եք զանգահարել ԵՊՀ ԻՄ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Վ. Աղաբաբյանին (096 987 654) և Պրակտիկայի կազմակերպման և շահակիցների հետ համագործակցության բաժնի վարիչ Լ. Բեգինյանին (094 03 21 12):

Ijevan branch of YSU announces admission to bachelor's degree programs for the 2025-2026 academic year in the following educational programs:
• Psychology,
• History,
• Elementary Pedagogy and Methodology,
• Finance (by field),
• Tourism.
Applications for participation in the admission competition are accepted from September 5-25 (until 18:00).
The application is filled out online at dimord.am.
It is necessary to have electronic versions (originals) and copies of the documents listed below in advance. The original is attached online, and after admission is submitted to the admission committee. To fill out the application, the applicant applies to the admission committee of YSU Ijevan branch, the responsible secretary registers the applicant's data, checks the availability of the relevant receipt for the exams and gives the personal number provided by the Admissions Committee. If the applicant participated in the existing entrance exams of universities in 2025, he can use the personal number provided by the Admissions Committee during that period.
Applicants with positive grade(s) from the unified exams of their chosen specialties can submit these grade(s) to the competition or take new exams. In this case, higher grades will be used in the competition.
Additional information will be posted in the "Admissions" section of the official website of YSU Ijevan branch.
2025-2026 DOCUMENTS REQUIRED FOR ADMISSION TO DISTANCE LEARNING
1. Personal number of the GTC.
2. Graduation document (certificate or diploma with a core).
3. 4 photos (3×4 cm), 1 photo (in electronic version).
4. Identity document /passport, identification card, birth certificate, refugee certificate, RA special passport, residence certificate/ (original and copy, the original is returned after checking the compliance).
5. Military record book, if available (original and copy, the original is returned after checking the compliance) or a certificate from the military commissariat on completing military service.
6. 2025 Applicants using the privileges specified in the rules of the distance learning procedure submit relevant documents (group 1 or 2 and persons (children) with severe and profound disabilities or functional limitations since childhood up to 18 years of age), on being left without parental care, as well as certificates issued by the Ministry of Defense of the Republic of Armenia, the Police of the Republic of Armenia and the National Security Service of the Republic of Armenia).
7. Diplomas of international and republican competitions (Olympiads, festivals) (if any).
8. Certificate of grades of the internal entrance exams of the given year (if any).
9. Certificate of unified exams issued by the “Assessment and Testing Center” SNCO (if the positive grade of the unified exam is maintained).
10. Persons studying in the on-site education system may submit a copy of the secondary education certificate with the marking and seal of the university where the original is located to participate in the distance learning admission competition.
11. Receipt for payment. After filling out the application form, the applicant sends to the ATC an electronic version of the receipt for the payment of 1500 drams transferred to the ATC's corresponding account number (900018003401) for each exam.
Regardless of the exam result, the amount paid is not refundable.
See admission specialties, exams, places and fees here.
See the admission procedure here.
The duration of study is 5 years. People with at least secondary, primary vocational or secondary vocational education can be admitted to the YSU Ijevan branch by distance learning, without age restrictions.
Address: Tavush region, Ijevan city, Usanoghakan 1.
Website: ijevan.ysu.am
For more information, please call the Executive Secretary of the YSU IB Admissions Committee V. Aghababyan (096 987 654) and the Head of the Internship Organization and Cooperation with Stakeholders Department L. Beginyan (094 03 21 12).