Հարգելի՛ ուսանողներ, տեղեկացնում ենք, որ «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևան պետական համալսարանի և Քոլդինգի բիզնես ակադեմիայի (Դանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի բակալավրիատի ուսանողների համար՝ 2026-2027 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Անգլերենի առնվազն B2 մակարդակի իմացությունը պարտադիր է:
Ավելի մանրամասն տեղեկատվություն ֆինանսավորման և «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրի մասին կարող եք գտնել «Էրազմուս+» ազգային գործակալության կայքէջում:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ lia_evoyan@ysu.am):
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է 2026 թ. փետրվարի 25-ը՝ ժամը 17:00-ն:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկն ուսանողների համար (փաստաթղթերն ընդունվում են միայն անգլերեն՝ PDF տարբերակով).
2. ինքնակենսագրական (CV) «Europass» ձևաչափով,
4. ակադեմիական տեղեկագիր (թարգմանված և վավերացված ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնի կողմից),
5. տեղեկանք ԵՊՀ-ում ուսանելու վերաբերյալ,
6. ուսումնառության համաձայնագիր (KA 171, Learning Agreement for Studies):
Առարկաները պետք է ընտրվեն կից ֆայլերից՝ որպես ամբողջական փաթեթ՝ 30 ECTS:
Հարցերի դեպքում և հավելյալ տեղեկատվության համար կարող եք դիմել ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժին՝ կենտրոնական մասնաշենք՝ 4-րդ հարկ՝ 408 սենյակ:

Dear students, we would like to inform you that within the framework of the “Erasmus+” international credit mobility action, the agreement signed between Yerevan State University and Kolding Business Academy (Denmark) envisages mobility for undergraduate students of the Faculty of Economics and Management for the 1st semester of the 2026-2027 academic year.
Knowledge of English at least B2 level is mandatory.
More detailed information about funding and the “Erasmus+” international credit mobility program can be found on the website of the “Erasmus+” National Agency.
Applications for the program are accepted electronically at the YSU International Relations Department (email: lia_evoyan@ysu.am).
The deadline for accepting applications is February 25th 2026, 5:00 PM.
The list of required documents for students is presented below (documents are accepted only in English, in PDF format).
2. Curriculum vitae (CV) in "Europass" format,
4. Academic transcript (translated and certified by the YSU International Relations Department),
5. Reference letter on studying at YSU,
6. Learning Agreement for Studies (KA 171).
Subjects should be selected from the attached files as a complete package of 30 ECTS.
In case of questions and for additional information, you can contact the YSU International Relations Department, Central Building, 4th floor, room 408.