Հարգելի՛ դասախոսներ, տեղեկացնում ենք, որ «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Աթենքի ազգային և կապոդիստրիան համալսարանի միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ դասախոսների համար (հիմնական կազմ)՝ 2025-2026 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում 1 շաբաթ դասավանդելու նպատակով (8 ժամ):
Անգլերենի գերազանց իմացությունը պարտադիր է:
Ավելի մանրամասն տեղեկատվություն ֆինանսավորման և «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունություն ծրագրի մասին կարող եք գտնել «Էրազմուս+» ազգային գործակալության կայքէջում՝  https://erasmus-plus.am/hy/
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում՝ էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ h.mkrtchyan@ysu.am): Նամակի վերնագրում խնդրում ենք նշել ERASMUS+, ANKU:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է 2026 թ. մարտի 5-ը՝ ժամը 17:00-ն:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը պրոֆեսորադասախոսական կազմի համար (փաստաթղթերն ընդունվում են միայն անգլերեն, pdf տարբերակով)՝
2. ինքնակենսագրական (CV) Europass ձևաչափով (https://europass.cedefop.europa.eu/),
3. շարժունության համաձայնագիր դասավանդման նպատակով (Staff Mobility Agreement for Teaching) (https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/resources/documents/applicants/mobility-agreement_en) (թեմա, նկարագիր, շարժունության նպատակները, ակնկալվող գործողությունները և այլն),
4. տեղեկանք ԵՊՀ-ում աշխատելու վերաբերյալ,
5. անգլերենի իմացությունը հաստատող փաստաթուղթ,
6. ընդունող բուհից հրավեր նամակ:
Հարցերի դեպքում և հավելյալ տեղեկություններ ստանալու համար կարող եք դիմել ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժին՝ Կենտրոնական մասնաշենք, 4-րդ հարկ, 408 սենյակ, հեռ.՝ (+374 10) 554 641 (ներքին՝ 11-38):

Dear lecturers, we would like to inform you that within the framework of the “Erasmus+” international credit mobility action, the agreement signed between Yerevan State University and the National and Kapodistrian University of Athens envisages mobility for lecturers (core staff) for 1 week of teaching in the 2nd semester of the 2025-2026 academic year (8 hours).
Excellent knowledge of English is mandatory.
More detailed information about funding and the “Erasmus+” international credit mobility program can be found on the website of the “Erasmus+” National Agency: https://erasmus-plus.am/hy/.
Applications for the program are accepted electronically at the YSU International Relations Department (email address: h.mkrtchyan@ysu.am). Please indicate ERASMUS+, ANKU in the subject line of the letter.
The deadline for applications is March 5, 2026, at 5:00 PM.
Below is the list of required documents for teaching staff (documents are accepted only in English, in pdf format):
2. Curriculum vitae (CV) in Europass format (https://europass.cedefop.europa.eu/),
3. Staff Mobility Agreement for Teaching (https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/resources/documents/applic…) (topic, description, mobility objectives, expected activities, etc.),
4. Reference letter on working at YSU,
5. Document confirming English proficiency,
6. Invitation letter from the host university.
If you have any questions or need additional information, please contact the YSU International Relations Department: Central Building, 4th floor, room 408, tel.: (+374 10) 554 641 (int.: 11-38).