Հարգելի՛ ուսանողներ, տեղեկացնում ենք, որ Էրազմուս+ միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Հռոմի միջազգային հետազոտությունների համալսարանի միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում ենշարժունություններբակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար (տնտեսագիտության, միջազգային հարաբերությունների և քաղաքագիտության բնագավառներում)՝ 2026-2027 ուստարվա 1-ին կիսամյակում մինչև 5 ամիս ժամկետով ուսանելու նպատակով:
Աշխատանքային լեզուն անգլերեն / իտալերենն է:
Ծրագիրը դրամաշնորհառուներին տրամադրում է անհատական կրթաթոշակ, ինչպես նաևհոգում է ճանապարհածախսը:
Ավելի մանրամասն տեղեկատվություն ֆինանսավորման և Էրազմուս+ միջազգային կրեդիտային շարժունություն ծրագրի մասինկարող եք գտնել Էրազմուս+ ազգային գործակալության կայքէջում՝ https://erasmusplus.am/credit-mobility/:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերիբաժնում՝ էլեկտրոնային տարբերակով (էլ. հասցե mnatsakanyan@ysu.am):
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է 2026 թ. մարտի 15-ը՝ ժամը 17:00-ն:
Ստորև ներկացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը (փաստաթղթերն ընդունվում են միայն անգլերեն PDF տարբերակով)՝
2. Ինքնակենսագրական (CV) Europass ձևաչափով (https://europass.cedefop.europa.eu/),
4. ակադեմիական տեղեկագիր (թարգմանված և հաստատված ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնի կողմից),
4. տեղեկանք ԵՊՀ-ում ուսանելու վերաբերյալ,
5. ուսումնառության համաձայնագիր (Learning Agreement for Studies) https://erasmus-plus.ec.europa.eu/document/higher-education-learning-agreement-for-studies-ka171-editable-version:
Առարկաների ցանկը կարող եք գտնել հետևյալ հղումով՝ https://unint.coursecatalogue.cineca.it/?source=Info :
Հարցերի և հավելյալ տեղեկատվության դեպքում կարող եք դիմել ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժին՝ Կենտրոնական մասնաշենք, 4-րդ հարկ, 408 սենյակ, հեռ.՝ (+374 10) 554 641 (ներքին՝ 11-38):

Dear students, we would like to inform you that within the framework of the Erasmus+ international credit mobility action, the agreement signed between Yerevan State University and the University of International Studies in Rome envisages mobility for bachelor's and master's students (in the fields of economics, international relations and political science) for a period of up to 5 months in the 1st semester of the 2026-2027 academic year.
The working language is English / Italian.
More detailed information about funding and the Erasmus+ international credit mobility program can be found on the website of the Erasmus+ National Agency: https://erasmusplus.am/credit-mobility/.
Applications for the program are accepted electronically at the International Relations Department of YSU (e-mail address mnatsakanyan@ysu.am).
The deadline for applications is March 15, 2026, at 5:00 PM.
The list of required documents is presented below (documents are accepted only in English PDF format):
2. Curriculum Vitae (CV) in Europass format (https://europass.cedefop.europa.eu/),
4. Academic transcript (translated and certified by the YSU International Relations Department),
4. Reference letter on studying at YSU,
5. Learning Agreement for Studies https://erasmus-plus.ec.europa.eu/document/higher-education-learning-ag….
You can find the list of subjects at the following link: https://unint.coursecatalogue.cineca.it/?source=Info :
For questions and additional information, please contact the YSU International Relations Department: Central Building, 4th floor, room 408, tel.: (+374 10) 554 641 (int.: 11-38).