Հարգելի´ դիմորդներ, տեղեկացնում ենք, որ սկսվել է 2026-2027 ուսումնական տարվա բակալավրի կրթական ծրագրերի առկա ուսուցման ընդունելության համար բուհի և մասնագիտության ընտրության, ընտրած մասնագիտության համար սահմանված միասնական և ներբուհական քննությունների հայտագրման գործընթացը (ապրիլի 15-ից մինչև մայիսի 10-ը):
Մանրամասն տեղեկություններին և դիմելու կարգին կարող եք ծանոթանալ Գնահատման և թեստավորման կենտրոնի կայքէջում ՝ https://dimord.am/։
ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի ընդունելության մասնագիտություններին, քննություններին, տեղերին և վարձաչափերին կարող եք ծանոթանալ մասնաճյուղի պաշտոնական կայքէջում (https://ijevan.ysu.am/undergraduate-admission) կամ դիմել ԵՊՀ ԻՄ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Վ. Աղաբաբյանին (հեռ․՝ 096 987 654):
Միասնական քննություն հանձնել ցանկացող դիմորդը յուրաքանչյուր քննության համար 1500 (մեկ հազար հինգ հարյուր) դրամ փոխանցում է ՀՀ ֆինանսների նախարարությունում Գնահատման և թեստավորման կենտրոնի 900018003401 հաշվեհամարին:
Ներբուհական քննություն հանձնել ցանկացող դիմորդը յուրաքանչյուր քննության համար 1500 (մեկ հազար հինգ հարյուր) դրամ է փոխանցում «Արդշինբանկ»-ում բացված ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի 2476100170940000 հաշվեհամարին:

Dear applicants, we inform you that the process of selecting a university and specialty for admission to the 2026-2027 academic year bachelor's degree programs, as well as the application process for the unified and intra-university exams for the chosen specialty has begun (from April 15 to May 10).
You can find detailed information and the application procedure on the website of the Assessment and Testing Center: https://dimord.am /.
You can find information on the admission specialties, exams, places and fees of the YSU Ijevan branch on the official website of the branch (https://ijevan.ysu.am/undergraduate-admission) or contact the responsible secretary of the YSU Ijevan branch admission committee V. Aghababyan (tel.: 096 987 654).
An applicant wishing to take a unified exam transfers 1500 (one thousand five hundred) drams for each exam to the account number 900018003401 of the Assessment and Testing Center at the Ministry of Finance of the Republic of Armenia.
An applicant wishing to take an intra-university exam transfers 1500 (one thousand five hundred) drams for each exam to the account number 2476100170940000 of the YSU Ijevan branch opened at “Ardshinbank”.