ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղը լրացուցիչ կրթության մոդուլային ծրագրերի շրջանակում հայտարարում է հետևյալ կրթական ծրագրերի մեկնարկի մասին.
Հաշվապահական ծրագրեր և հաշվետվությունների ներկայացման էլեկտրոնային համակարգ (24 ժամ),
Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառումը աշխատանքի արդյունավետ կազմակերպման համար (30 ժամ),
Արհեստական բանականության կիրառումը պետական կառավարման մեջ (20 ժամ),
Անգլերեն (72 ժամ),
Ռուսերեն (72 ժամ):
Ծրագրերը նախատեսված են տեղական ինքնակառավարման մարմինների աշխատակիցների, Հայաստանի մարզերի համայնքների աշխատակազմերի համայնքային ծառայողների, պետական և մասնավոր հատվածի մասնագետների, ղեկավարների և բոլոր ցանկացողների համար:
Դասերը կիրականացվեն խառը (առկա և առցանց) ձևաչափով:
Դասընթացները կմեկնարկեն ս.թ. մայիս 20-ից, դրանց ավարտին մասնակիցները կստանան վկայական:
Մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև ս.թ. մայիսի 15-ը գրանցվել հետևյալ հղումով՝ https://forms.gle/9tKSpv5n2cpdCcrZ6 :
Անկանխիկ եղանակով ուսման վճարում կատարելու և որպես ֆիզիկական անձ հայտարարագիր լրացնելու դեպքում մասնակիցները հնարավորություն կունենան հետ ստանալու դասընթացի համար վճարված գումարը՝ որպես կրթական ծախս:

- A number of educational programs are launched within the framework of additional education modular programs at YSU IB
YSU Ijevan branch announces the launch of the following educational programs within the framework of additional education modular programs:
Accounting programs and electronic reporting system (24 hours),
Application of information technologies for effective organization of work (30 hours),
Application of artificial intelligence in public administration (20 hours),
English (72 hours),
Russian (72 hours).
The programs are intended for employees of local self-government bodies, community servants of the staffs of communities of the regions of Armenia, specialists of the state and private sectors, managers and all interested parties.
The classes will be held in a mixed (on-site and online) format.
The courses will start on May 20, and at the end participants will receive a certificate.
To participate, it is necessary to register by May 15, at the following link: https://forms.gle/9tKSpv5n2cpdCcrZ6 :
In case of paying for the course in a non-cash way and filling out a declaration as an individual, participants will have the opportunity to receive a refund of the amount paid for the course as an educational expense.