2026 թ. հուլիսի 18-ին ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի կողմից հաստատվել են ԵՊՀ ԻՄ առկա ուսուցման՝ 2026-2027 ուստարվա ընդունելության արդյունքները, որոնց համաձայն՝ ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղ է ընդունվել 180 (45 անվճար, 135 վճարովի) դիմորդ:
ԵՊՀ ԻՄ ղեկավարության և ամբողջ անձնակազմի անունից սիրով շնորհավորում ենք մասնաճյուղ ընդունված մեր բոլոր դիմորդներին՝ նրանց ցանկանալով անձնական և մասնագիտական նորանոր հաջողություններ ու ձեռքբերումներ:
Անվճար ուսուցման մրցույթի արդյունքները տե՛ս այստեղ, վճարովի ուսուցման մրցույթի արդյունքները՝ այստեղ:

- The results of admission to the on-site studies at YSU IB for the 2026-2027 academic year are known
On July 18, 2026, the Minister of Education, Science and Higher Education of the Republic of Armenia approved the results of the admission to the on-site studies of YSU IB for the 2026-2027 academic year, according to which 180 (45 free, 135 paid) applicants were admitted to the YSU Ijevan branch.
On behalf of the Directorate and entire staff of YSU IB, we warmly congratulate all our applicants who were admitted to the branch, wishing them new personal and professional successes and achievements.