2024-2025 ուստարվա 1-ին կիսամյակի համար ԵՊՀ ԻՄ ուսանողների ուսման վարձավճարների մասնակի փոխհատուցման վերաբերյալ դիմումներն ընդունվում են միայն առցանց եղանակով e-request.ysu.am համակարգի միջոցով:
Առկա ուսուցման համակարգում սովորող ուսանողների դիմումներն ընդունվելու են մինչև սեպտեմբերի 29-ը ներառյալ: Հեռակա ուսուցման համակարգում սովորող ուսանողների դիմումներն ընդունվելու են 2024 թ․ նոյեմբերի 4-ից մինչև նոյեմբերի 17-ը ներառյալ:
Նշված ժամկետների ավարտից հետո էլեկտրոնային հարթակը մասնակի փոխհատուցման դիմումների ուղարկման հնարավորությունը ինքնաշխատ եղանակով կսահմանափակի:
Անհրաժեշտ է, որ դիմումին կից փաստաթղթերը ներբեռնված լինեն բացառապես բնօրինակ տարբերակից (գունավոր լուսապատճենված, մեկ փաստաթուղթ սկզբունքով, pdf ֆորմատի ֆայլով) և ստորև նշված փաստաթղթերի պարտադիր պահաջվող էջերի առկայությամբ:
Դիմումները խորհուրդ է տրվում ուղարկել՝ օգտվելով համակարգչից (Android և iOS սարքերից ուղարկման հնարավորությունը առայժմ փորձարկման փուլում է):
Ուսման վարձի փոխհատուցման կարգի դրույթներին և պայմաններին կարող եք ծանոթանալ այստեղ, դիմումներն առցանց ներկայացնելու համակարգից օգտվելու ուղեցույցին՝ այստեղ
ԵՊՀ  ուսանողական նպաստների, պետական և ներբուհական կրթաթոշակների հատկացման կանոնակարգի 5-րդ գլխի դրույթները չեն վերաբերում 1-ին և 2-րդ կուրսի ուսանողներին:
Կանոնակարգի կետՊահանջվող փաստաթղթեր և վավերապայմաններ
22.1Սոցիալական ծառայության կողմից տրված տեղեկանք  (ընտանիքների անապահովության սահմանային միավորից բարձր միավոր)։
22․2Ծննդյան վկայական, առանց ծնողական խնամքի մնացած կարգավիճակը հավաստող փաստաթղթերը  (մահվան վկայական, դատարանի վճիռ` բոլոր էջերը և այլն)։
22․3Ծննդյան վկայական, միակողմանի ծնողազուրկ լինելու կարգավիճակը հավաստող  փաստաթղթերը (մահվան վկայական, դատարանի վճիռ՝ բոլոր էջերը, միայնակ մոր կարգավիճակը հավաստող փաստաթուղթ ՔԿԱԳ-ից և այլն)։
22․4Ամուսնության վկայական, երեխայի ծննդյան վկայական։
22․5Ընտանիքում երեք անչափահաս երեխաների ծննդյան վկայանանները կամ երեք ուսանողի տեղեկանքները իրենց ուսման հաստատություններից։
22․6Ծննդյան վկայական, ծնողի հաշմանդամությունը հավաստող տեղեկանք:
22․7Ծննդյան վկայական, զինվորական գրքույկի առաջին էջը և այն էջը որում առկա է գրառումը՝ իրականացրել է մարտական հերթապահություն կամ  մասնակցել է մարտական գործողություններին։
22․8Սոցիալական ծառայության կողմից տրված տեղեկանք (ընտանիքների անապահովության սահմանային միավորից ցածր միավոր)
22․9Փոխատեղման /ռոտացիա/ արդյունքում տարեկան ձևավորված ՄՈԳ դեկանատից  Super Vision ծրագրից
22․10Ծննդյան վկայական, ծնողի՝ մարտական  գործողության վերաբերյալ   վկայականը՝ բոլոր էջերով, տրված ՀՀ ՊՆ-ի կողմից, որը հաստատված է  միջգերատեսչական  հանձնաժողովի կողմից կամ երկրապահ կամավորականի վկայական

For the 1st semester of the 2024-2025 academic year, applications for partial tuition fees reimbursement  for Ijevan branch of YSU students are accepted only online through the e-request.ysu.am system.
Applications of students studying in on-site education system will be accepted up to and including September 29. Applications of students studying in off-site learning system will be accepted from November 4 to November 17 inclusive.
After the expiration of the specified periods, the electronic platform will automatically limit the possibility of sending applications for partial compensation.
It is necessary that the documents attached to the application are downloaded exclusively in the original version (color photocopies, one document principle, in pdf format file) and with the presence of mandatory pages of the documents mentioned below.
It is recommended to send applications using a computer (the possibility of sending from Android and iOS devices is currently under testing).
The terms and conditions of the tuition reimbursement procedure can be found here, the guide to using the online application system can be found here.
The provisions of chapter 5 of YSU student allowances, state and intra-university scholarship allocation regulations do not apply to 1st and 2nd year students.
Regulation Clause Required documents and valid conditions
22.1 Reference issued by the social service (score higher than the marginal score of family insecurity).
22.2 Birth certificate, documents certifying the status without parental care (death certificate, court decision - all pages, etc.).
22.3 Birth certificate, documents certifying the status of one-sided orphanhood (death certificate, court judgment - all pages, document certifying the status of a single mother from the Civil Registry Office, etc.).
22.4 Marriage certificate, child's birth certificate.
22.5 Birth certificates of three minor children in the family or references of three students from their educational institutions.
22.6 Birth certificate, parent's disability certificate.
22.7 Birth certificate, the first page of the military book and the page on which there is the record: performed combat duty or participated in combat operations.
22.8 Reference issued by the social service (score below the cut-off point for family insecurity)
22.9 Formed annually as a result of transfer/rotation from the Deanery of the Ministry of Education and Culture from the Super Vision program
22.10 Birth certificate, parent's military service certificate with all pages, issued by the RA Ministry of Defense, approved by the interdepartmental commission, or a certificate of a volunteer volunteer