ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղը հայտարարում է 2024-2025 ուստարվա բակալավրի հեռակա ուսուցման ընդունելություն՝ հետևյալ կրթական ծրագրերով․
• Տարրական մանկավարժություն և մեթոդիկա,
• Ֆինանսներ (ըստ ոլորտի),
• Զբոսաշրջություն:
Ընդունելության մրցույթին մասնակցելու համար դիմում-հայտերն ընդունվում են ս.թ. սեպտեմբերի 5-25-ը (մինչև ժամը 18:00-ն):
Դիմում-հայտն առցանց լրացվում է dimord.am կայքում:
Անհրաժեշտ է նախօրոք ունենալ ներքոնշյալ փաստաթղթերի էլեկտրոնային տարբերակները (բնօրինակները) և պատճենները: Բնօրինակն առցանց կցվում է, իսկ ընդունվելուց հետո ներկայացվում է ընդունող հանձնաժողովին: Դիմորդը դիմում-հայտ լրացնելու համար դիմում է ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի ընդունող հանձնաժողով, պատասխանատու քարտուղարը գրանցում է դիմորդի տվյալները, ստուգում քննությունների համար փոխանցված համապատասխան անդորրագրի առկայությունը և տալիս ԳԹԿ-ի կողմից տրամադրված անձնական համար: Եթե դիմորդը մասնակցել է 2024 թվականի բուհերի առկա ընդունելության քննություններին, ապա կարող է օգտագործել այդ ժամանակահատվածում ԳԹԿ-ի կողմից տրված անձնական համարը:
Ընտրած մասնագիտությունների միասնական քննություններից դրական գնահատական(ներ) ունեցող դիմորդները կարող են մրցույթին ներկայացնել այդ գնահատական(ներ)ը կամ հանձնել նոր քննություններ: Այս դեպքում մրցույթում կօգտագործվեն ավելի բարձր գնահատականները:
Լրացուցիչ տեղեկություններ կտեղադրվեն ԵՊՀ ԻՄ պաշտոնական կայքէջի «Դիմորդ» բաժնում:
2024-2025 ՈՒՍՏԱՐՎԱ ՀԵՌԱԿԱ ՈՒՍՈՒՑՄԱՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՐ ԱՆՀՐԱԺԵՇՏ ՓԱՍՏԱԹՂԹԵՐԸ
1. ԳԹԿ-ի անձնական համար:
2. Ավարտական փաստաթուղթ (ատեստատ կամ դիպլոմ` միջուկի հետ):
3. 4 լուսանկար (3×4 սմ չափսի), 1 լուսանկար (էլեկտրոնային տարբերակով):
4. Անձը հաստատող փաստաթուղթ /անձնագիր, նույնականացման քարտ, ծննդյան վկայական, փախստականի վկայական, ՀՀ հատուկ անձնագիր, կացության վկայական/ (բնօրինակը և պատճենը, բնօրինակը վերադարձվում է՝ համապատասխանության ստուգումից հետո):
5. Զինվորական գրքույկ՝ առկայության դեպքում (բնօրինակը և պատճենը, բնօրինակը վերադարձվում է՝ համապատասխանության ստուգումից հետո) կամ զինվորական կոմիսարիատից տեղեկանք ժամկետային զինվորական ծառայությունը անցնելու մասին:
6. 2024 թ. հեռակա ընդունելության կարգի կանոնների կետերով սահմանված արտոնություններից օգտվող դիմորդները ներկայացնում են համապատասխան փաստաթղթեր (1-ին կամ 2-րդ խմբի և մինչև 18 տարեկան մանկուց հաշմանդամության կամ ֆունկցիոնալության ծանր և խորը աստիճանի սահմանափակում ունեցող անձինք (երեխաները)), առանց ծնողական խնամքի մնացած լինելու մասին, ինչպես նաև ՀՀ պաշտպանության նախարարության, ՀՀ ոստիկանության և ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տված տեղեկանքներ):
7. Միջազգային և հանրապետական մրցույթների (օլիմպիադաներ, փառատոներ) դիպլոմները (առկայության դեպքում):
8. Տեղեկանք տվյալ տարվա ներբուհական ընդունելության քննությունների գնահատականների վերաբերյալ (առկայության դեպքում):
9. «Գնահատման և թեստավորման կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի կողմից տրված միասնական քննությունների վկայագիր (միասնական քննության դրական գնահատականը պահպանելու դեպքում):
10. Առկա ուսուցման համակարգում սովորող անձինք հեռակա ուսուցման ընդունելության մրցույթին մասնակցելու համար կարող են ներկայացնել միջնակարգ կրթության ատեստատի կրկնօրինակը` այն բուհի նշագրումով և կնիքով, որտեղ գտնվում է բնօրինակը:
11. Վճարելու վերաբերյալ անդորրագիր: Դիմորդը դիմում-հայտ լրացնելուց հետո ԳԹԿ-ին է փոխանցում յուրաքանչյուր քննությանը մասնակցելու համար ԳԹԿ-ի համապատասխան հաշվեհամարին (900018003401) փոխանցված 1500 դրամ վճարի անդորրագրի էլեկտրոնային տարբերակը:
Անկախ քննության արդյունքից` վճարված գումարը չի վերադարձվում:
Ընդունելության մասնագիտությունները, քննությունները, տեղերը և վարձաչափերը տե՛ս այստեղ:
Ընդունելության կարգը տե՛ս այստեղ:
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի հրամանը (ըստ բուհերի և մասնագիտությունների այս տարվա հեռակա ուսուցման ընդունելության տեղերի վերաբերյալ) տե՛ս այստեղ:
Ուսման տևողությունը 5 տարի է: ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղ հեռակա ուսուցմամբ կարող են ընդունվել առնվազն միջնակարգ, նախնական մասնագիտական կամ միջին մասնագիտական կրթություն ունեցող անձինք՝ առանց տարիքային սահմանափակման:
Հասցեն՝ Տավուշի մարզ, քաղաք Իջևան, Ուսանողական 1:
Կայքէջ՝ ijevan.ysu.am
Մանրամասն տեղեկությունների համար կարող եք զանգահարել ԵՊՀ ԻՄ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Վ. Աղաբաբյանին (096 987 654) և Պրակտիկայի կազմակերպման և շահակիցների հետ համագործակցության բաժնի վարիչ Լ. Բեգինյանին (094 03 21 12):

Ijevan branch of YSU announces the admission of distance learning bachelor's degree in the 2024-2025 academic year with the following educational programs:
• Psychology,
• History,
• Elementary pedagogy and methodology,
• Finance (by sector),
• Tourism.
Applications for participation in the admission competition are accepted from September 5 to 25 (until 18:00).
The application form is filled out online at dimord.am.
It is necessary to have electronic versions (originals) and copies of the below documents in advance. The original is attached online and after admission is submitted to the admissions committee. To fill out an application, the applicant applies to the Admissions Committee at Ijevan branch of YSU, the responsible secretary registers the applicant's data, checks the presence of the relevant receipt sent for the exams and gives a personal number provided by the State Technical Committee. If the applicant has participated in the existing university entrance exams of 2024, he can use the personal number issued by the ATC during that period.
Applicants with positive grade(s) from the joint exams of the chosen professions can submit that grade(s) to the competition or take new exams. In this case, the higher scores will be used in the competition.
More information will be posted in the "Applicant" section of YSU IB official website.
DOCUMENTS NECESSARY FOR ADMISSION TO DISTANCE EDUCATION 2024-2025
1. Personal number of ATC.
2. Graduation document (certificate or diploma with core).
3. 4 photos (size 3x4 cm), 1 photo (in electronic version).
4. Identity document /passport, identification card, birth certificate, refugee certificate, RA special passport, residence certificate/ (the original and a copy, the original will be returned after compliance verification).
5. Military booklet, if available (the original and a copy, the original is returned after verification of compliance) or a certificate from the military commissariat about passing the term military service.
6. In 2024 Applicants using the privileges defined in the rules of the remote admission procedure submit appropriate documents (persons (children) with severe and profound disability or functional limitation from the 1st or 2nd group and children under 18 years of age) about being left without parental care, as also references provided by the RA Ministry of Defense, the RA Police and the RA National Security Service).
7. Diplomas of international and national competitions (Olympiads, festivals) (if available).
8. Information on the grades of the entrance exams of the given year (if available).
9. Certificate of unified exams issued by "Evaluation and Testing Center" SNOC (in case of maintaining a positive grade of the unified exam).
10. Person studying in on-site education system can submit a copy of the secondary education certificate with the marking and seal of the university where the original is located, in order to participate in the distance learning admission competition.
11. Receipt for payment. After completing the application form, the applicant submits to the ATC the electronic version of the payment receipt of 1500 drams transferred to the relevant account number of the ATC (900018003401) for participating in each exam.
Regardless of the result of the examination, the paid amount is not returned.
See admission majors, exams, places and fees here.
Check here for admission procedure.
See here the order of the Minister of Education and Culture of the Republic of Armenia (regarding the admission places for this year's distance education according to universities and professions).
The duration of study is 5 years. Person with at least secondary, primary professional or secondary professional education can be admitted to Ijevan branch of YSU off-site learning, without age restriction.
Address: Tavush marz, Ijevan city, Student Street 1.
Website: ijevan.ysu.am
For detailed information, you can call the responsible secretary of the admissions committee of YSU IB V.Aghababyan (096 987 654) and L. Beginyan (094 03 21 12).