ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղը հայտարարում է 2025-202ուստարվա մագիստրատուրայի հեռակա ուսուցման ընդունելություն՝ «Ընդհանուր մանկավարժություն» մասնագիտության «Դպրոցական մանկավարժություն և մեթոդիկա» կրթական ծրագրով և «Կառավարում» մասնագիտության «Գործարար վարչարարություն (կառավարում)» կրթական ծրագրով։
Հեռակա ուսուցման ձևով ԵՊՀ ԻՄ մագիստրատուրա մրցութային կարգով կարող են ընդունվել ՀՀ պետական և ըստ մասնագիտությունների հավատարմագրված ոչ պետական բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների բակալավրի կամ դիպլոմավորված մասնագետի որակավորում ունեցող շրջանավարտները։ Օտարերկրյա քաղաքացիների ընդունելությունը կատարվում է հարցազրույցով:
Մագիստրատուրայի ընդունելության մրցույթին մասնակցելու համար պետք է փաստաթղթերը ներկայացնել առցանց՝ akiaib@ysu.am էլեկտրոնային հասցեին ընթացիկ տարվա սեպտեմբերի 2-ից հոկտեմբերի 6-ը՝ մինչև ժամը 18։00-ն։
Ընդունելության քննություններն անցկացվելու են ընթացիկ տարվա հոկտեմբերի 10-ին և 11-ին։
Լրացուցիչ տեղեկություններին կարող եք ծանոթանալ ԵՊՀ ԻՄ պաշտոնական կայքէջի «Դիմորդ» բաժնում կամ մասնաճյուղի ֆեյսբուքյան էջում:
2025-2026 ուստարվա ընդունելության համար անհրաժեշտ փաստաթղթերն են.
1. Դիմում-հայտ (դիմում-հայտի օրինակը տե՛ս այստեղ),
2. Բարձրագույն կրթության դիպլոմի և հավելվածի բնօրինակները,
3. 2 լուսանկար (3×4 սմ չափսի),
4. Զինվորական գրքույկի (առկայության դեպքում) բնօրինակը  (1-7-րդ և 18-19-րդ էջերը),
5. Անձնագիրը (1 - 4-րդ էջերը) կամ նույնականացման քարտը (երկկողմանի),
6. Ընդունելության ծառայությունների համար գանձվող 5000 ՀՀ դրամ վճարման անդորրագիրը:
Կազմակերպություն
«Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի Իջևանի մասնաճյուղ
Բանկ
«Արդշինբանկ» ՓԲԸ
Հաշվեհամար (ՀՀ դրամ)
247610017094
Նպատակ
«Մագիստրատուրայի ընդունելության ծառայությունների վճար»
ՊԱՐՏԱԴԻՐ ՆՇԵԼ ՆԱԵՎ
դիմորդի անուն, ազգանուն, հայրանունը
Մագիստրատուրայի ընդունելության կարգին  կարող եք ծանոթանալ այստեղ:
«Գործարար վարչարարություն (կառավարում)» կրթական ծրագրի ընդունելության քննության հարցաշարը կարող եք տեսնել այստեղ, «Դպրոցական մանկավարժություն և մեթոդիկա» կրթական ծրագրի ընդունելության քննության հարցաշարը՝ այստեղ։
Ուսման տևողությունը «Դպրոցական մանկավարժություն և մեթոդիկա» ծրագրով 1.5 տարի է, «Գործարար վարչարարություն (կառավարում)» ծրագրով՝ 2 տարի:
Մանրամասն տեղեկությունների համար կարող եք զանգահարել Տնտեսագիտության և Հումանիտար գիտությունների ֆակուլտետների դեկանների պաշտոնակատարներին՝
• ԱՄարգարյանին (հեռ.՝ 093 20 65 05)՝ «Գործարար վարչարարություն (կառավարում)» կրթական ծրագրի հետ կապված հարցերով,
• ՆԳրիգորյանին (հեռ.՝ 094 104 107)՝ «Դպրոցական մանկավարժություն և մեթոդիկա» կրթական ծրագրի հետ կապված հարցերով:

Ijevan Branch of YSU announces admission to the 2025-2026 academic year for distance learning master's degree programs in the "School Pedagogy and Methodology" specialty of the "General Pedagogy" specialty and the "Business Administration (Management)" specialty.
Graduates of state and non-state higher educational institutions of the Republic of Armenia accredited by professions with a bachelor's degree or a diploma specialist can be admitted to the distance learning master's degree program at Ijevan Branch of YSU on a competitive basis. Foreign citizens are admitted by interview.
To participate in the Master's degree admission competition, you must submit your documents online to the email address akiaib@ysu.am from September 2 to October 6 of the current year, until 18:00.
Entrance exams will be held on October 10 and 11 of the current year.
Additional information can be found on the "Applicant" section of the official website of YSU IB or on the branch's Facebook page.
The documents required for admission for the 2025-2026 academic year are:
Application (see application form here),
Originals of the higher education diploma and supplement,
2 photos (3×4 cm),
Original of the military record book (if available) (pages 1-7 and 18-19),
Passport (pages 1 - 4) or identification card (double-sided),
Receipt of payment of 5000 AMD for admission services.
Organization
Ijevan Branch of the Yerevan State University Foundation
Bank
Ardshinbank CJSC
Account number (ARN drams)
247610017094
Purpose
"Payment for Master's degree admission services"
ALSO MENTION  name, surname, patronymic of the applicant
You can learn about the Master's degree admission procedure here.
The duration of study for the “School Pedagogy and Methodology” program is 1.5 years, for the “Business Administration (Management)” program 2 years.
For more information, please contact the acting deans of the Faculties of Economics and Humanities:
A. Margaryan (tel.: 093 20 65 05) for questions related to the “Business Administration (Management)” educational program,
N. Grigoryan (tel.: 094 104 107) for questions related to the “School Pedagogy and Methodology” educational program.