«Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի Իջևանի մասնաճյուղը, ելնելով ԵՊՀ ԻՄ տնօրենի N 213 - 1 (26-12-2025 թ․հրամանից,  հայտարարում է մրցույթ հետևյալ թափուր պաշտոնների տեղակալման համար.
1. Հումանիտար գիտությունների ֆակուլտետի դեկան,
2. Տնտեսագիտության ֆակուլտետի դեկան։
Թեկնածուներին ներկայացվող պահանջները
Ֆակուլտետի դեկանի մրցույթին կարող է մասնակցել այն անձը, ով բավարարում է հետևյալ պայմանները.
1. ունի պրոֆեսորի կամ դոցենտի ակադեմիական կոչում,
2. ունի գիտությունների դոկտորի կամ թեկնածուի գիտական աստիճան,
3. ունի առնվազն 5 տարվա գիտամանկավարժական աշխատանքի ստաժ,
4․ Տարիքը չի գերազանցում 65-ը (համաձայն «Բարձրագույն կրթության և գիտության մասին» ՀՀ օրենքի 23-րդ հոդվածի 10-րդ մասի՝ հանրային բուհում ակադեմիական ղեկավար պաշտոնում ընտրված անձի լիազորությունները դադարեցվում են 65 տարին լրանալու դեպքում):
Թեկնածուների առաջադրումը
Դեկանի պաշտոնի թեկնածուներն առաջադրվում են ֆակուլտետի կառուցվածքային ստորաբաժանումների կողմից կամ ինքնաառաջադրմամբ։
Առաջադրման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը
Առաջադրման համար փաստաթղթերի փաթեթը թեկնածուները պետք է ներկայացնեն ԵՊՀ ԻՄ գիտական քարտուղարին։ Փաթեթը պետք է ներառի՝
1. համապատասխան ստորաբաժանումների որոշումները կամ ինքնաառաջադրվողի դիմումը,
2. կադրերի հաշվառման անձնական թերթիկը,
3. դեկանի թեկնածուի ծրագիրը,
4. ինքնակենսագրությունը,
5. բարձրագույն կրթության վկայականի (դիպլոմի), գիտական աստիճանի դիպլոմի, գիտական կոչման վկայականի պատճենները,
7. առաջադրված թեկնածուի գրավոր համաձայնությունը (եթե առաջադրումը կատարվել է ստորաբաժանման կողմից)։
Հարցերի դեպքում կարող եք դիմել ԵՊՀ ԻՄ գիտական քարտուղար Մհեր Աթոյանին (հեռ.՝ 093 31-78-47, էլ. հասցե՝ gitqartib@ysu.am
Փաստաթղթերը մինչև 2026 թ. հունվարի 17-ն անհրաժեշտ է ներկայացնել ԵՊՀ ԻՄ գիտքարտուղարին (հասցե՝ ՀՀ Տավուշի մարզ, Ք. Իջևան, Ուսանողական 3)։

- Competition for vacant positions at YSU IB
The Ijevan branch of the Yerevan State University Foundation, based on the order of the Director of the YSU Academic Council No. 213 - 1 (26-12-2025), announces a competition for the following vacant positions:
1. Dean of the Faculty of Humanities,
2. Dean of the Faculty of Economics.
Requirements for candidates
A person who meets the following conditions may participate in the competition for the Dean of the Faculty.
1. has the academic title of professor or associate professor,
2. has the academic degree of doctor of sciences or candidate of sciences,
3. has at least 5 years of experience in scientific and pedagogical work,
4. Age does not exceed 65 (in accordance with Part 10 of Article 23 of the RA Law "On Higher Education and Science", the powers of a person elected to an academic leadership position in a public university are terminated upon reaching the age of 65).
Nomination of candidates
Candidates for the position of Dean are nominated by the structural divisions of the faculty or by self-nomination.
List of documents required for nomination
Candidates must submit a package of documents for nomination to the YSU IB Academic Union Secretary. The package must include:
decisions of the relevant divisions or the self-nominated application,
personal registration sheet,
program of the candidate for Dean,
autobiography,
copies of the certificate of higher education (diploma), diploma of scientific degree, certificate of scientific title,
list of published scientific works and inventions,
written consent of the nominated candidate (if the nomination was made by the division).
In case of questions, you can contact Mher Atoyan, Academic Union Secretary of YSU IB (tel.: 093 31-78-47, e-mail: gitqartib@ysu.am).
The documents must be submitted to the YSU IB Academic Secretary by January 17, 2026 (address: Tavush region, Ijevan city, Student 3).