«Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի Իջևանի մասնաճյուղը  հայտարարում է մրցույթ ներքոհիշյալ թափուր պաշտոնների տեղակալման համար.
1. Գծանկարի, գունանկարի և քանդակի ամբիոնի վարիչ,
2. Ընդհանուր մաթեմատիկայի և բնագիտության ամբիոնի վարիչ,
3. Ծրագրավորման և ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ամբիոնի վարիչ,
4. Մանկավարժության և հոգեբանության ամբիոնի վարիչ:
Թեկնածուներին ներկայացվող պահանջները
Ամբիոնի վարիչի մրցույթին կարող է մասնակցել 65 տարին չլրացած այն անձը, որն ունի.
1. ամբիոնի ուղղվածությանը համապատասխան կամ հարակից մասնագիտությամբ գիտական աստիճան,
2. առնվազն հինգ տարվա ակադեմիական աշխատանքի ստաժ,
3. վերջին հինգ տարիների ընթացքում միջազգային գիտատեղեկատվական շտեմարաններում (ՄԳՇ) հրապարակված առնվազն երկու գիտական աշխատանք (հոդված) և բացի դրանից՝ ունի նաև «Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի ամբիոնի վարիչի ընտրության ընթացակարգի»9-րդ կետի 3-րդ ենթակետով սահմանված կարգով հաշվարկված գիտահետազոտական ու ուսումնամեթոդական գործունեության առնվազն վեց միավոր:
Բացառություն են կազմում արվեստի բնագավառի ամբիոնների վարիչների պաշտոնների հավակնորդները, որոնք պետք է ունենան առնվազն 7 տարվա գիտամանկավարժական աշխատանքի ստաժ, վերջին 5 տարում մասնակցած լինեն առնվազն 3 հանրապետական կամ միջազգային ցուցահանդեսների և ունենան առնվազն մեկ հրատարակված գիտական (գիտամեթոդական) կամ ուսումնամեթոդական աշխատանք:
Թեկնածուների առաջադրումը
Ամբիոնի վարիչի թեկնածուներն առաջադրվում են ինքնաառաջադրմամբ:
Առաջադրման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը
Առաջադրման համար փաստաթղթերի փաթեթը թեկնածուները պետք է ներկայացնեն ԵՊՀ ԻՄ գիտական քարտուղարին: Փաթեթը պետք է ներառի.
1. դիմումը՝ տնօրենի անունով,
2. կադրերի հաշվառման անձնական թերթիկը,
3. ամբիոնի վարիչի թեկնածուի ծրագիրը,
4. ինքնակենսագրությունը,
5. բարձրագույն կրթության վկայականի (դիպլոմի) և գիտական աստիճանի դիպլոմի պատճենները,
7. որակավորման բարձրացում անցնելու մասին վկայականը (առկայության դեպքում),
8. մասնագիտական գործունեությունը բնութագրող այլ փաստաթղթեր:
Փաստաթղթերի ներկայացման վերջնաժամկետը 2026 թ. ապրիլի 10-ն է:
Փաստաթղթերը ներկայացվում են ԵՊՀ ԻՄ գիտական քարտուղարին, հասցե՝ ՀՀ Տավուշի մարզ, ք. Իջևան, Ուսանողական 3:
Նշում. «Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի ամբիոնի վարիչի ընտրության ընթացակարգին» կարող եք ծանոթանալ այստեղ:
Լրացուցիչ հարցերի դեպքում կարող եք դիմել ԵՊՀ ԻՄ գիտական քարտուղար Մհեր Աթոյանին (հեռ.՝ 093 31-78-47, էլ. հասցե՝ gitqartib@ysu.am):

The Ijevan branch of the Yerevan State University Foundation announces a competition for the following vacant positions:
1. Head of the Department of Drawing, Painting and Sculpture,
2. Head of the Department of General Mathematics and Natural Sciences,
3. Head of the Department of Programming and Information Technologies,
4. Head of the Department of Pedagogy and Psychology.
Requirements for candidates
A person under the age of 65 who has:
1. a scientific degree in a specialty related to the department or related to it,
2. at least five years of academic work experience,
3. at least two scientific works (articles) published in international scientific information databases (ISDB) during the last five years and, in addition, has at least six points of scientific research and educational-methodological activity calculated in accordance with the procedure established by subparagraph 3 of paragraph 9 of the “Procedure for the Selection of the Head of the Department of the Ijevan Branch of Yerevan State University”.
An exception is made for candidates for the positions of heads of departments in the field of art, who must have at least 7 years of scientific and pedagogical work experience, have participated in at least 3 republican or international exhibitions in the last 5 years and have at least one published scientific (scientific and methodological) or educational and methodological work.
Nomination of candidates
Candidates for the position of head of the department are nominated by self-nomination.
List of documents required for nomination
Candidates must submit a package of documents for nomination to the Scientific Secretary of the YSU IB Academic Union. The package must include:
1. application in the name of the director,
2. personal personnel record sheet,
3. program of the candidate for the head of the department,
4. autobiography,
5. copies of the certificate (diploma) of higher education and the diploma of the scientific degree,
6. list of published scientific works and inventions,
7. certificate of qualification improvement (if any),
8. other documents characterizing professional activity.
The deadline for submitting documents is April 10, 2026.
The documents are submitted to the Scientific Secretary of the YSU IB, address: Tavush region of the Republic of Armenia, Ijevan t., Student Street 3.
Note: You can get acquainted with the “Procedure for the selection of the head of the department of the Ijevan branch of Yerevan State University” here.
In case of additional questions, you can contact the Scientific Secretary of the YSU IB, Mher Atoyan (tel.: 093 31-78-47, e-mail: gitqartib@ysu.am).