Սիրելի՛ ուսանողներ և շրջանավարտներ, ուրախ ենք տեղեկացնել, որ շարունակվում է Եվրոպական միության կողմից ֆինանսավորվող՝ «Կայուն կենսամիջոցների, ձեռնարկատիրության զարգացման և զբաղվածության հնարավորությունների խթանում տեղահանված և հյուրընկալող համայնքների համար» Three4ResilientArmenia ծրագիրը, որն իրականացվում է «Հայկական Կարիտաս» բարեսիրական հասարակական կազմակերպության, «ԻՐԻՍ բիզնես ինկուբատոր» հիմնադրամի և «Իմփաքթ Հաբ Արմենիա» սոցիալական նորարարության զարգացման հիմնադրամի կողմից։
2026 թ․ հուլիս 4-5-ին  Վիլլա3 համայնքային հաբ Դիլիջանում, նախատեսվում է իրականացնել երկօրյա «Մարզային Գաղափարատոն՝ Ամառ 2026» միջոցառումը, որը միտված է թիրախային խմբերի շրջանում ձեռներեցության խթանմանը։
Ծրագրի հիմնական թիրախը տեղահանված և տեղացի՝ Տավուշի և Լոռու մարզերում բնակվող երիտասարդներն են, ովքեր արդեն զբաղվում են ձեռնարկատիրական գործունեությամբ, ունեն բիզնես գաղափարներ կամ հետաքրքրված են ձեռնարկատիրությամբ։ Օրակարգը կարող եք տեսնել այստեղ։
Հունիսի 13-ին՝ ժամը` 14:00-ին, տեղի կունենա տեղեկատվական հանդիպում Դիլիջանի երիտասարդների համագործակցության կենտրոնում (ԴՈՒԿՈYCCD):
Գաղափարատոնի վերաբերյալ առավել մանրամասն իրազեկվելու նպատակով հունիսի 18-ին՝ ժամը 17։00-ին, կկազմակերպվի առցանց տեղեկատվական հանդիպում, որի ընթացքում կներկայացվեն ծրագրի նպատակներն ու ընձեռվող հնարավորությունները, ինչպես նաև մասնակցության ձևաչափերն ու պայմանները։ Հունիսի 18-ի հանդիպման համար խնդրում ենք գրանցվել այստեղ՝   Zoom հղում:

- Invitation to participate in the regional festival of ideas
Dear students and graduates, we are pleased to announce that the European Union-funded Three4ResilientArmenia project “Promoting Sustainable Livelihoods, Entrepreneurship Development and Employment Opportunities for Displaced and Host Communities” is ongoing, implemented by the Armenian Caritas Charitable Organization, the IRIS Business Incubator Foundation and the Impact Hub Armenia Social Innovation Development Foundation.
On July 4-5, 2026, the Villa3 Community Hub in Dilijan will host a two-day “Regional Idea Festival – Summer 2026” event aimed at promoting entrepreneurship among target groups.
The main target of the project is displaced and local youth living in Tavush and Lori regions who are already engaged in entrepreneurial activities, have business ideas or are interested in entrepreneurship. You can see the agenda here.
On June 13, at 2:00 PM, an information meeting will be held at the Dilijan Youth Cooperation Center (DUKO, YCCD).
In order to provide more detailed information about the Ideas Festival, an online information meeting will be organized on June 18, at 5:00 PM, during which the goals and opportunities of the program will be presented, as well as the formats and conditions of participation. Please register for the June 18 meeting here: Zoom link.