Մանկավարժական-1Մանկավարժական-2Մանկավարժական-3
Ձեռք բերել հանրակրթության ժամանակակից պահանջներին համապատասխան տեսական, մանկավարժական հմտություններ, ուսանողների մոտ ձևավորել դպրոցավարության, դասի պլանավորման և կազմակերպման վերաբերյալ տեսամեթոդաբանական, պրակտիկ գիտելիքներ:
Ուսանողներին հնարավորություն տալ
1. ծանոթանալ ուսումնական հաստատությանը, կառուցվածքին, գործունեության պայմաններին, ուսումնադաստիարակչական աշխատանքների և միջոցառումների համալիր և հեռանկարային պլաններին, տարբեր ստորաբաժանումների գործառույթներին ու աշխատանքային ծրագրերին, պլաններին, ուսուցման գործընթացի կազմակերպման սկզբունքներին, ուսումնամեթոդական աշխատանքների իրականացման ընթացակարգերին, դպրոցի փաստաթղթավարման և մատենավարության հիմունքներին
2. իրականացնել մանկավարժների և աշակերտների գործունեության, հոգեկան և մտավոր զարգացման գործընթացների, վարքի, դասարանի և դպրոցի հոգեբանական մթնոլորտների, ուսուցման գործընթացի պայմանների դիտումներ,
3. համագործակցել առարկայական ուսուցչների հետ արտադպրոցական, արտադասարանական միջոցառումների և էքսկուրսիաների կազմակերպման ու անցկացման ժամանակ:
4. պրակտիկայի ընթացքում ձեռք բերված գիտելիքները կիրառել գործնականում՝ աշխատանքային միջավայրում,
5. ամբողջացնել ակադեմիական գիտելիքները և մասնագիտական հմտությունները,
6. զարգացնել մասնագիտական աշխատանքային հմտությունները,
7. ծանոթանալ պոտենցիալ գործատուներին,
8. ծանոթանալ դպրոցավարությանը,
9. ծանոթանալ դասվարի կրթական, կազմակերպչական, մեթոդական աշխատանքներին, ձեռք բերել աշխատանքային փորձ:
Պրակտիկայի նպատակն է ձեռք բերել հանրակրթության ժամանակակից պահանջներին համապատասխան գործնական, մանկավարժական հմտություններ, ուսանողների մոտ ձևավորել դասավանդման մանկավարժահոգեբանական հմտություններ, դասի կազմակերպման ունակություն, ինչպես նաև մանկավարժական հմտությունների և կարողությունների ձևավորում:
Ուսանողներին հնարավորություն տալ․
1. իրականացնել աշակերտական կոլեկտիվների կառավարման գործառույթ, մասնակցել դասղեկի կողմից ծնողների հետ տարվող աշխատանքներին, ծնողական ժողովներին,
2. կատարել դասալսումեր պրակտիկայի խմբի հետ, մասնակցի դասերի վերլուծություններին, քննարկումներին, դրանց վերաբերյալ ներկայացնի վերլուծությունների համառոտ նկարագրեր,
3. անց կացնել փորձնական դասեր
6. զարգացնել մասնագիտական աշխատանքային հմտությունները և կարողություններ,
8. ձեռք բերել աշխատանքային փորձ,
9. ձեռք բերել անհրաժեշտ տեղեկույթ մասնագիտության պրակտիկ բնագավառի մասին
Ձեռք բերել հանրակրթության ժամանակակից պահանջներին համապատասխան գործնական մանկավարժական հմտություններ, ուսանողների մոտ ձևավորել դասավանդման մանկավարժական հմտություններ, դասի պլանավորման և կազմակերպման ունակություն, ինչպես նաև մանկավարժական հմտությունների և կարողությունների ձևավորում, դասավանդման հմտությունների զարգացում: Ինչպես նաև զարգացնելու դասավանդման փորձը, կիրառելու մանկավարժահոգեբանական կարողությունների ու դասավանդման մեթոդաբանական հմտությունները: Ձեռք բերել մանկավարժական գործնական հմտություններ: Ձևավորել մասնագիտական և անձնային աշխատանքային կոմպետենցիաներ:
1. Ինքնուրույն վարելու դասեր և դասերին կիրառելու դասավանդման մեթոդիկային վերաբերող սեփական փորձը,
2. հնարավորություն ընձեռել պրակտիկայի ընթացքում ձեռք բերված գիտելիքները կիրառել գործնականում՝ կրթական միջավայրում

To acquire theoretical and pedagogical skills in accordance with the modern requirements of general education, to form video-methodological and practical knowledge of school management, lesson planning and organization among students.
Give students the opportunity
• get to know the educational institution, its structure, conditions of activity, complex and prospective plans of educational works and activities, functions and work programs of various departments, plans, principles of organizing the learning process, procedures for the implementation of educational works, the basics of school documentation and bibliography
• to carry out observations of the activities of teachers and students, processes of mental and intellectual development, behavior, classroom and school psychological atmospheres, conditions of the learning process,
• cooperate with subject teachers in the organization and conduct of extracurricular activities and excursions.
• apply the knowledge gained during the internship in practice, in the working environment,
• get to know school management,
• get acquainted with the educational, organizational, methodical works of the teacher, gain work experience.
The aim of the internship is to acquire practical, pedagogical skills in accordance with the modern requirements of general education, to form pedagogical and psychological skills of teaching in students, the ability to organize a class, as well as the formation of pedagogical skills and abilities.
To enable students to:
• perform the function of managing student groups, participate in activities conducted by the class teacher with parents, parent meetings,
• conduct lectures with the practice group, participate in class analyses, discussions, present brief descriptions of the analyses,
• take trial lessons
• develop professional work skills and abilities,
• acquire the necessary information about the practical field of the profession
To acquire practical pedagogical skills in accordance with the modern requirements of general education, to develop pedagogical teaching skills in students, the ability to plan and organize lessons, as well as the formation of pedagogical skills and abilities, development of teaching skills. As well as developing teaching experience, applying pedagogical-psychological abilities and teaching methodological skills. Acquire practical pedagogical skills. Build professional and personal work competencies.
• to conduct lessons independently and to apply one's own experience related to teaching methodology in the lessons, to provide an opportunity to apply the knowledge gained during practice in practice in an educational environment,
• get to know the field of education,
• to gain pedagogical work experience, to gain necessary information about the practical field of the profession