Ձևավորել գործնական հմտություններ մասնագիտական դասընթացներից ստացած տեսական գիտելիքների շուրջ: Հնարավորություն տալ համակարգված գիտելիքները և կարողությունները կիրառել պրակտիկ մասնագիտական գործունեության մեջ: Նպաստել տեղեկատվության հետ աշխատելու ունակությունների զարգացմանը, աշխատանքային միջավայրում ադապտացմանը, ԲՈՒՀ-ի և գործատուների հետ կապերի հաստատմանը:
• ծանոթացնել կազմակերպության տնտեսական գործունեության առանձնահատկություններին և կազմակերպչական գործընթացներին,
• ծանոթացնել կազմակերպության հիմնադիր փաստաթղթերին, ներքին դրույթներին, ֆինանսական և կառավարչական փաստաթղթերին,
• ծանոթացնել կազմակերպության գործունեությունը կարգավորող օրենքներին, ստանդարտներին
• ծանոթացնել կազմակերպության ստորաբաժանումներին
• տրամադրել տեղեկատվություն, կատարել վերլուծություններ, զեկույցներ:
Վերջնարդյունքների ձևավորումը ստուգելու համար նախատեսված ստուգարքը անց է կացվում բանավոր, հաշվետվության հիման վրա:
Խորացնել մասնագիտական գործնական հմտությունները տնտեսագիտության, հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի, ֆինանսական շուկաների, բիզնեսի գնահատման, գնագոյացման, ապահովագրության, բանկային գործի, տեղեկատվության կուտակման և վերլուծության շրջանակներում: Հնարավորություն տալ համակարգված տնտեսագիտական գիտելիքները և կարողությունները կիրառել գիտական և պրակտիկ մասնագիտական գործունեության մեջ: Նպաստել որակյալ, արդիական, կիրառական ավարտական աշխատանքի կատարման համար համապատասխան նյութերի ձեռք բերմանը, մասնագիտական հանրության հետ մասնագիտական լեզվով հաղորդակցման հմտությունների բարելավմանը, նպաստել ԲՈՒՀ-ի և գործատուների հետ կապերի հաստատմանը::
• ուսումնասիրել կազմակերպության տնտեսական գործունեության առանձնահատկություններին և կազմակերպչական գործընթացների,
• ուսումնասիրել և համադրել կազմակերպության հիմնադիր փաստաթղթերը, ներքին դրույթները, ֆինանսական և կառավարչական հաշվետվությունները,
• ուսումնասիրել և գնահատել կազմակերպության ներքին միջավայրը
• տրամադրել տեղեկատվություն, կատարել վերլուծություններ պատրաստել հաշվետվություն, զեկույցներ:

Professional internship-1
The aim of the internship is to build practical skills around theoretical knowledge gained from professional courses. To provide an opportunity to apply systematic knowledge and abilities in practical professional activities. Contribute to the development of abilities to work with information, adaptation in the working environment, establishment of connections with the university and employers.
The internship objectives are;
• to familiarize with the features of the organization's economic activity and organizational processes,
• familiarize with the organization's founding documents, internal provisions, financial and management documents,
• familiarize with the laws and standards regulating the organization's activities
• to introduce the units of the organization
• provide information, perform analyses, reports.
The inquiry intended to verify the formation of the final results is carried out on the basis of an oral report.
Professional internship-2
The aim of the internship is to deepen professional practical skills in economics, accounting and auditing, financial markets, business valuation, pricing, insurance, banking, information gathering and analysis. To provide an opportunity to apply systematic economic knowledge and abilities in scientific and practical professional activities. Contribute to the acquisition of relevant materials for the performance of high-quality, up-to-date, applied graduation work, to the improvement of communication skills with the professional community in professional language, to contribute to the establishment of relations with the university and employers.
• to study the characteristics of the organization's economic activity and organizational processes,
• study and compare the organization's founding documents, internal provisions, financial and management reports,
• study and evaluate the internal environment of the organization
• provide information, perform analysis, prepare a report, reports.