Ծրագրի ընդունելության չափանիշները/պահանջները
Ծրագրի դիմորդը պետք է ունենա ՀՀ եռաստիճան միջնակարգ ընդհանուր կամ դրան համարժեք այլ կրթություն /նախնական մաuնագիտական կամ միջին մասնագիտական/: Ընդունելությունը կատարվում է ըստ ՀՀ կառավարության հաստատած Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ընդունելության կարգի:
Այլ մասնագիտությամբ բակալավրի կամ համարժեք որակավորում ունեցող դիմորդների ընդունելությունը կատարվում է առանց ընդունելության քննությունների: Այս դեպքում դիմորդը միանգամից ընդունվում է կրթական ծրագրի երկրորդ կուրս:
«Ֆինանսներ (ըստ ոլորտի)» կրթական ծրագրի ուսման տարեկան վարձավճարը կազմում է 520․000 դրամ։ Ուսման տևողությունը՝ 4 տարի։

The applicant of the program must have RA three-level secondary general or other education equivalent to it /preliminary scientific or secondary professional/. The admission is made according to the admission procedure of the higher educational institutions of the Republic of Armenia approved by the Government of the RA.
Admission of applicants with a bachelor's degree or equivalent qualification in other majors is done without entrance exams. In this case, the applicant is immediately admitted to the second year of the educational program.
The annual tuition fee for the "Finance (by field)" educational program is 520,000 AMD. Duration: 4 years.