«Մշակ լրագիրը որպես առօրեականության-հասարակական գործընթացների ուսումնասիրության սկզբնաղբյուր» թեմայով բանախոսություն
Youtube տեսանյութ
Ամսաթիվ
Տեսանյութը ստեղծելու տարին
Նկարագրություն
2024 թ. դեկտեմբերի 13-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում տեղի ունեցավ «Մշակ լրագիրը որպես առօրեականության և հասարակական գործընթացների ուսումնասիրության սկզբնաղբյուր» թեմայով բանախոսություն, որը վարեց համանուն դրամաշնորհային ծրագրի ղեկավար, Հայոց պատմության և հասարակագիտության ամբիոնի դասախոս Վլադիմիր Պողոսյանը: Բանախոսությանը մասնակցում էին ԵՊՀ ԻՄ վարչական անձնակազմի անդամներ, դասախոսներ և ուսանողներ:
Տեսնել ավելին՝ https://ijevan.ysu.am/news/5134
ԵՊՀ ԻՄ-ում բացվեց «Վիքիմեդիա Հայաստան» գիտակրթական հասարակական կազմակերպության վիքիակումբը
2024 թ. նոյեմբերի 23-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղ այցելեցին «Վիքիմեդիա Հայաստան» գիտակրթական հասարակական կազմակերպության ներկայացուցիչները՝ ՀԿ նախագահ Արշակ Շահենյանը, որակյալ բովանդակության պատասխանատու Մհեր Բեքարյանը, դասընթացների պատասխանատու Արտաշես Թադևոսյանը և միջոցառումների համակարգող Դավիթ Սարգսյանը: Այցելության նպատակը ԵՊՀ ԻՄ-ում «Վիքիմեդիա Հայաստան» գիտակրթական հասարակական կազմակերպության վիքիակումբի բացումն էր:
Կարդալ ավելին
«Սպորտը՝ հանուն հավասար հնարավորությունների» խորագրով մարզային աշխատաժողով ԵՊՀ ԻՄ-ում
ԵՊՀ ԻՄ և «Հույսի կամուրջ» ՀԿ միջև կնքված փոխըմբռնման հուշագրի շրջանակներում 2024 թ. դեկտեմբերի 3-ին «Հույսի կամուրջ» հաշմանդամություն ունեցող երեխաների և երիտասարդների իրավունքների պաշտպանության հասարակական կազմակերպությունը ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում իրականացրեց «Սպորտը՝ հանուն հավասար հնարավորությունների» խորագրով մարզային աշխատաժողով, որին մասնակցեց մարզի հանրակրթական ուսումնական հաստատությունների և համայնքային կառույցների 135 ներկայացուցիչ:
Մասնաճյուղում կայացավ «Կարիերայի նոր հնարավորություններ և հեռանկարներ» խորագրով տոնավաճառ
2024 թ. նոյեմբերի 29-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում տեղի ունեցավ «Կարիերայի նոր հնարավորություններ և հեռանկարներ» խորագրով կարիերայի տոնավաճառը, որը կազմակերպվեց Երևանի պետական համալսարանի և Եվրասիա միջազգային համալսարանի գործակցությամբ, Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) «Սովորի՛ր և վաստակի՛ր. Արցախ» ծրագրի շրջանակում: Ծրագիրն իրականացնում է ՀԲԸՄ-ն (HEKS/EPER կազմակերպության ֆինանսավորմամբ, «Շեն» ԲՀԿ և «Սյունիք-Զարգացում» համայնքային ՀԿ հետ համատեղ):
Ավելին՝ https://ijevan.ysu.am/news/5062
«Զարթոնք Իջևանի». համակողմանի ուսումնասիրություն՝ քաղաքային տարածության ձևավորման վերաբերյալ
2024 թ. հուլիսի 17-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում տեղի ունեցավ «Փողոցների անվանումների հետխորհրդային փորձառությունը՝ Իջևանի օրինակով» թեմայով բանախոսություն, որը վարեց Հայոց պատմության և հասարակագիտության ամբիոնի դասախոս, «Զարթոնք Իջևանի» դրամաշնորհային ծրագրի ղեկավար Վլադիմիր Պողոսյանը:
Բանախոսությանը մասնակցում էին ԵՊՀ ԻՄ վարչական անձնակազմի անդամներ, դասախոսներ և ուսանողներ:
Նշենք, որ դրամաշնորհային ծրագիրն իրականացվում է Եվրոպական միության կողմից ֆինանսավորվող EU4Culture-ի «Մենք ենք, մեր սարերը» ծրագրի շրջանակներում:
ԵՊՀ ԻՄ 2023-2024 ուստարվա շրջանավարտների ավարտական հանդիսավոր միջոցառումը
2024 թ. հուլիսի 16-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում տիրում էր տոնական տրամադրություն. 2023-2024 ուստարվա 281 շրջանավարտներին (առկա ուսուցման 168 և հեռակա ուսուցման 113) դեպի մեծ կյանք ճանապարհելու առթիվ կազմակերպվել էր ավարտական հանդիսավոր միջոցառում, որին մասնակցում էին Երևանի պետական համալսարանի ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը, ԵՊՀ ռեկտորի աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Հովհաննիսյանը, ռեկտորի խորհրդական Վիգեն Խալատյանը, Տավուշի մարզպետ Հայկ Ղալումյանը, մարզի տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչներ, բուհի վարչական և պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի անդամները, ուսանողներ, շրջանավարտներ, ծնողներ, ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներ, արտաքին շահակիցներ, հյուրեր:

Lecture on the topic " Mshak newspaper as a source for the study of everyday social processes"
On December 13, 2024 a lecture on the topic " Mshak newspaper as a source for the study of everyday social processes" was held at the Ijevan branch of YSU, which was led by Vladimir Poghosyan, head of the grant program of the same name, lecturer at the Department of Armenian History and Social Studies. The lecture was attended by members of the administrative staff of YSU IB, lecturers and students.
Read more՝ https://ijevan.ysu.am/en/news/5134
"Wikimedia Armenia" scientific, educational, public, social wiki club was opened at Ijevan branch of YSU
Youtube video
Video created year
Description
On November 23, 2024 representatives of the scientific and educational public organization "Wikimedia Armenia" visited the Ijevan branch of YSU: NGO President Arshak Shahenyan, Quality Content Manager Mher Bekaryan, Course Manager Artashes Tadevosyan, and Event Coordinator David Sargsyan. The purpose of the visit was to open the Wikiclub of the scientific and educational public organization "Wikimedia Armenia" at YSU IB.
Read more
Regional workshop titled "Sport for Equal Opportunities" at YSU IB
A career fair entitled "New Career Opportunities and Prospects" was held at Ijevan branch of YSU
More: https://ijevan.ysu.am/en/news/5062
"Zartonq Ijevani"; a comprehensive study of urban space design
On July 17th 2024, a speech on "The post-Soviet experience of street names on the example of Ijevan" was held at Ijevan branch of YSU, which was conducted by Vladimir Poghosyan, a lecturer of the Chair of Armenian History and Social Studies, head of the "Zartonk Ijevan" grant program.
Administrative members, professors and students of Ijevan branch of YSU attended the speech.
It should be noted that the grant program is implemented within the framework of the EU4Culture program "We and our mountains" funded by the European Union.
YSU IU 2023-2024 Academic Year Graduation Ceremony
On July 16 2024, the Ijevan branch of YSU was in a festive mood. A graduation ceremony was organized to welcome the 281 graduates of the 2023-2024 academic year (168 of on-site education and 113 of off-site education) to a big life, which was attended by Yerevan State University Rector Hovhannes Hovhannisyan, YSU Head of the Rector's Staff Davit Hovhannisyan, Rector's Advisor Vigen Khalatyan, Governor of Tavush Region Hayk Ghalumyan, representatives of various fields of the region, members of the administrative and teaching staff of the university, students, graduates, parents, media representatives, external stakeholders, guests.