Սիրելի՛ համալսարանականներ, ջերմորեն շնորհավորում եմ Գիտելիքի և դպրության օրվա, նոր՝ 2024-2025 ուսումնական տարվա մեկնարկի կապակցությամբ, ցանկանում եմ մասնագիտական ձեռքբերումներ և առաջընթաց, ուսանողներին՝ մեծ կամք և նպատակասլացություն գիտելիքների ամբարման ճանապարհին, դասախոսներին՝ անսպառ եռանդ և հետևողականություն ուսուցման գործընթացում:
Այսօր մեծ տոն է բոլոր համալսարանականներիս՝ դասախոսների և ուսանողների, ուսուցիչների և աշակերտների, կրթության և գիտության ոլորտի բոլոր աշխատողների և հատկապես առաջին դասարանցիների ու կուրսեցիների համար, ովքեր նոր են ձեռք բերելու կրթության՝ բոլոր դռները բացող բանալին, նոր են մուտք գործելու կրթական հաստատություն:
Սիրելի՛ առաջին կուրսեցիներ, բարի գալուստ մեր հարազատ կրթօջախ՝ Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղ, թո՛ղ բարի լինի ձեր մուտքը և ուսումնառության հետագա ամբողջ ընթացքը մեր համալսարանում, եղե՛ք ուսումնատենչ, նախաձեռնող ու նպատակասլաց….
Գաղտնիք չէ, որ յուրաքանչյուր հասարակություն առաջընթաց է ապրում ու զարգանում գերազանցապես ձե՛ր՝ երիտասարդների շնորհիվ: Ինչպես գրավոր լեզվի միջոցով մարդկությունը հաղորդակցվում է իրենից առաջ կերտված պատմությանն ու մշակույթին և հետագա սերունդներին փոխանցում իր ստեղծած մշակույթն ու արժեքները, այնպես էլ կրթության, գիտության, ազգային ինքնաճանաչողության միջոցով երիտասարդ սերունդը, հանդես գալով որպես անցյալը, ներկան ու ապագան իրար կապող կարևորագույն օղակ, ապահովում է հասարակության առաջխաղացումը….  Ուրեմն, սիրելի՛ ուսանողներ, եղեք ջերմեռանդ կրողն ու տարածողը նորարար գաղափարների ու հետաքրքիր մտահղացումների և իհարկե շարունակողն ու պահպանողը ձևավորված լավագույն ավանդույթների, ազգային և համամարդկային արժեքների:
Վստահեցնում եմ ձեզ (շուտով առաջին կուրսեցիներն էլ դրանում կհամոզվեն), որ մեր հեղինակավոր բուհում՝ ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում, որակյալ կրթություն ստանալու, բարձր մրցունակությամբ և աշխատաշուկայում պահանջված մասնագետներ դառնալու համար ստեղծված են անհրաժեշտ պայմաններ ու միջավայր՝ առաջնակարգ պրոֆեսորադասախոսական, պատասխանատու և հոգատար ուսումնաօժանդակ և վարչական կազմերով, ուսանողակենտրոն միջավայրով, նյութատեխնիկական ռեսուրսներով և կահավորմամբ:
Դարձյալ շնորհավորում եմ բոլորիս Գիտելիքի և դպրության օրվա առթիվ՝ մաղթելով բարի ուսումնական տարի, բեղուն և արդյունավետ գործունեություն:

Dear university students, I warmly congratulate you on the Day of Knowledge and Education, on the occasion of the start of the new academic year 2024-2025, I wish you professional achievements and progress, to students great will and determination on the way to the accumulation of knowledge, and to professors endless energy and consistency in the teaching process.
Today is a great event for all the members of the university, professors and students, teachers and pupils, all workers in the field of education and science, and especially for first-graders and first-year students who are about to acquire education, the key that opens all doors, about to enter an educational institution.
Dear first-year students, welcome to our educational center, Ijevan Branch of Yerevan State University, may your entrance and the entire course of study in our university be successful, studious, proactive and purposeful....
It is not a secret that every society is progressing and developing thanks to you, the young people. through the young generation, acting as the highest link connecting the past, present and future, ensure the advancement of society.... Dear students, be the ardent bearer and spreader of innovative ideas and interesting ideas and continuous, national and universal values.
I assure you (soon the first-year students will also be convinced of this) that in our university, at  Ijevan branch of YSU, necessary conditions and environment are created to get a quality education, to become highly competitive and sought-after specialists in the labor market, with first-class professors, responsible and caring teaching assistants and administrative staff , with a student-centered environment, logistical resources and furnishings.
Once again, I congratulate everyone on the Day of Knowledge and Education, wishing a good academic year and productive activity.