ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում կայացավ «Հովանի» կրթական հիմնադրամի տնօրեն Արմեն Ալիխանյանի հետ հանդիպում, որին մասնակցում էին ԵՊՀ ԻՄ տնօրենի պաշտոնակատար Ա. Մակարյանը, Ուսումնամեթոդական վարչության պետ Ա. Դավթյանը և ուսանողներ:
Հանդիպման նպատակը «Հովանի» կրթական հիմնադրամի հետ նվիրաբերության պայմանագիր կնքելը և ԵՊՀ ԻՄ 14 ուսանողի կրթաթոշակի հավաստագրեր հանձնելն էր:
«Հովանի» կրթական հիմնադրամը՝ ի դեմս տնօրենի պաշտոնակատար Արմեն Ալիխանյանի, և ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղը՝ ի դեմս տնօրենի պաշտոնակատար Անուշավան Մակարյանի, կնքեցին նվիրաբերության պայմանագիր:
Նշենք, որ «Հովանի» հիմնադրամը ոչ առևտրային կազմակերպություն է, որի նպատակն է աջակցել և խրախուսել կրթության և գիտության ոլորտների զարգացմանը, ազգային, հոգևոր և մշակութային արժեքների պահպանմանը:
Ստորագրված պայմանագրի շրջանակներում «Հովանի» կրթական հիմնադրամի տնօրեն Արմեն Ալիխանյանը 2024-2025 ուստարվա 1-ին կիսամյակի ուսման վարձի փոխհատուցման հավաստագրեր հանձնեց անվճար ուսուցման համակարգում չընդգրկված ԵՊՀ ԻՄ 14 ուսանողի:
Ի դեմս պարոն Ալիխանյանի՝ համալսարանականները խորին շնորհակալություն հայտնեցին «Հովանի» հիմնադրամին՝ լավ սովորող ուսանողներին նյութապես աջակցելու և մոտիվացնելու համար:

At Ijevan branch of YSU, a meeting was held with the director of "Hovani" educational foundation, Armen Alikhanyan, in which the acting director of YSU IB, A. Makaryan, head of Educational Methodology Department A. Davtyan and students were present.
The purpose of the meeting was to sign a donation agreement with the "Hovan" educational fund and hand over scholarship certificates to 14 YSU IB students.
"Hovani" educational foundation, represented by acting director Armen Alikhanyan, and Ijevan branch of YSU, represented by acting director Anushavan Makaryan, signed a donation agreement.
It should be noted that the "Hovani" Foundation is a non-commercial organization, the purpose of which is to support and encourage the development of the fields of education and science, the preservation of national, spiritual and cultural values.
Within the framework of the signed agreement, the director of the "Hovan" educational foundation, Armen Alikhanyan, handed over certificates of tuition fee compensation for the 1st semester of the 2024-2025 academic year to 14 YSU IB students who are not included in the free educational system.
On behalf of Mr. Alikhanyan, the university students expressed their deep gratitude to the "Hovani" Foundation for materially supporting and motivating students who study well.